Przez najbliższe dwa tygodnie w nowicjacie Księży Sercanów będzie o dwóch nowicjuszy więcej. Do obecnych dołączyli bowiem Ivan i Michał, którzy po odbyciu rocznego postulatu w Pliszczynie przybyli do Stopnicy, by rozpocząć swój nowicjat.

Przyjechali w niedzielę, 9 września, wraz ze swoim dotychczasowym wychowawcą, ks. Dariuszem Salamonem SCJ, i od razu zostali radośnie przywitani przez braci nowicjuszy oraz księży ze wspólnoty nowicjackiej. Wieczorem, podczas uroczystych nieszporów na znak rozpoczętego nowicjatu otrzymali Dyrektorium Duchowe Zgromadzenia Księży Sercanów i tym samym zostali przyjęci do grona sercańskiej rodziny zakonnej.

Modlitwie Liturgią Godzin przewodniczył ks. Sławomir Knopik SCJ, wikariusz prowincjalny. W homilii nawiązał do słów zaczerpniętych z aktu ofiarowania, który sercanie ponawiają każdego dnia:

Dopomóż nam, Panie Jezu Chryste, byśmy mocno wierzyli, że to Ty nas powołałeś do tego Zgromadzenia, abyśmy przekazywali naszym braciom i wszystkim, których spotkamy na naszej drodze, chociaż cząstkę Twojej dla nich miłości.

Tym samym życzył nowym nowicjuszom, by utwierdzali się w wierze w powołanie, jakim obdarował ich Chrystus i przez najbliższy rok uczyli się na nie całym sercem odpowiadać.

[ks. Franciszek Wielgut SCJ]