Ruch Sercańskiej Młodzieży dzieli się wielką radością z tego, że ponownie istnieje możliwość spotykania się. Możliwość radosnej działalności i wspólnego uwielbienia Boga. Od razu można zauważyć jak ważnym jest wspólne spotkanie, jak ważnym jest zobaczenie, że nie jesteśmy sami, że jest tylu, którzy wspólnie chcą wielbić Boga nawet poświęcając na to spokój nocy i własnego odpoczynku.

Na pewno temat „rozmrażania” nie jest łatwy. Jak również to pokazuje zdjęcie wybrane do wezwania na sercańskie czuwanie młodzieży. Odmrożenie dla jednych będzie przywróceniem życia jednak dla innych może być zniszczeniem przestrzeni życiowej co może prowadzić do zmiany tego życia lub jego zniszczenia. Jednak ciężko wgłębiać się w rozważania egzystencjalno-filozoficzne, kiedy radość spotkania eksploduje tak wielką energią.

Sercańskie czuwanie młodzieży odbyło się 29 maja 2021 w Bełchatowie zaczynając od godziny 19:30. Już sam dojazd był emanacją radości, a cóż dopiero samo spotkanie pełne spotkania ze znajomymi i Bogiem samym.

Między uczestniczeniem w grze terenowej i wspólnym spotkaniem, i zabawą można było wysłuchać konferencji dr Agaty Rujner i ks. Jacka Krzemienia oraz homilii, którą wygłosił ks. Adam Pawlak SCJ.

Można ich wysłuchać na stronie Profeto.pl. Całość spotkania, przynajmniej tę co się odbyła w kościele a nie w lesie, można oglądnąć na profilu facebooka Sercańskich Dni Młodych.

ZKH SCJ


Zdjęcia za ► Sercanskie Dni Mlodych