Został zorganizowany konkurs śpiewu scholek istniejących przy sercańskich parafiach.

Tuż po ogłoszeniu konkursu zaczęły napływać utwory muzyczne. 🙂

Każdy wykonany utwór został zaprezentowany na Facebooku, gdzie można było głosować nad poszczególnymi grupami na nagrodę publiczności. Dodatkowo zostało ustanowione jury, czyli osoby, które będą oceniać wszystkie nagrania.

Paweł Herod - przewodniczący jury, jest wykładowcą muzyki, dyrygentem chórów, organistą w sercańskiej parafii w Krakowie-Płaszowie

s. Karolina Dobosz SBDNP (służebniczka dębicka) - katechetka, duszpasterz młodzieży, kocha góry, dziką przyrodę, spacery, rower i Pismo Święte, prześlicznie śpiewa i gra na flecie

ks. Franciszek Wielgut SCJ (sercanin) ojciec duchowny w seminarium,  biblista, pasjonat fotografii, rowerów i gór, niezwykle utalentowany muzycznie

Rafał Nowowiejski - lider wspólnoty RSMu w Bełchatowie, animator muzyczny, pasjonat liturgii i Ani Wyszkoni, śpiewał z NiemaGOtu i Siewcami Lednicy, za niecały rok bierze ślub.

 

10 listopada 2021 był dniem rozstrzygnięcia konkursu.

Tego dnia widać, że wszyscy jesteśmy zwycięzcami! 🤩💪😍

 

Zwycięzcami są dzieci👧🧒, które zaśpiewały, bo to wymaga niemałej odwagi i wielkiej mobilizacji.

Zwycięzcami są opiekunowie schól 👩‍🦰👨‍🦱, bo mają tak wspaniałe dzieciaki pod opieką.

Z pewnością wielkimi wygranymi są sercańskie parafie⛪️, bo mają tak pięknie śpiewające schole. Jest z czego być dumnym.

Niewątpliwymi zwycięzcami są rodzice, przyjaciele, znajomi ‍👩‍👩‍👧‍👦– to dzięki Waszej aktywności każda ze scholek zdobyła tak wielką liczbę lajków. Cieszy to, że mogliśmy ducha fantastycznej zdrowej rywalizacji a nie zaściankowości – osoby z Bełchatowa głosowały na Koszyce, z Florynki na Pliszczyn, z Krakowa na Kalisz itp.

Jesteśmy zwycięzcami wszyscy, bo mimo wkradnięcia się nieczystej gry😈, udało nam się nie stracić atmosfery zabawy i wzajemnego dopingowania. A to wielki sukces 😎

 

Werdykt i nagrody:

Każda schola mogła zdobyć 120 punktów (od każdego jurora po 30). Schole były oceniane za czystość i technikę śpiewu, aranżację i ogólną prezencję. Każdy juror miał do przydzielenia też od 0 do 6 pkt według swojego uznania.

Nagrody zostały uzgodnione z osobami odpowiedzialnymi za schole.

 

1. miejsce🥇: Pliszczyn – 107 punktów. Nagrodą jest dofinansowanie do zakupu strojów dla scholi 👘👗

2. miejsce🥈: Kraków NSPJ – 96 punktów. Nagrodą są instrumenty perkusyjne 🥁

3. miejsce🥉: Koszyce Małe – 95 punktów. Nagrodą jest niespodzianka🤩🥳

 

Nagroda publiczności🏅: Bełchatów – dokładnie 1 506 ważnie oddanych głosów. Nagrodą jest niespodzianka🤩. Gratulujemy tak wielkiej mobilizacji i wielkiego grona fanów.

 

Jest jeszcze jedna grupa, która wygrała. Moralnie🏆. Kalisz. Gdy tylko okazało się, że na ich nagraniu pojawiają się wątpliwe głosy, sami zaofiarowali się, że będą sprawdzać każde konto i liczyć głosy, które im się NIE NALEŻĄ. Wiedzieli, że sami pozbawiają siebie zwycięstwa. Byłoby cudownie, gdyby wszyscy rodzice, przyjaciele, znajomi, księża, nauczyciele tego uczyli swoje dzieci – że nie wszystko wypada kupować, że lepiej uczciwie przegrać niż za pieniądze wygrać👏👏👏.

 

Nagroda specjalna: Kalisz🏆. Za fair play i wzorowy przykład tego, co w chrześcijaństwie rozumiemy jako uczciwość. Nagrodą jest niespodzianka.

Schole z Florynki i Krakowa MBF otrzymają nagrody za uczestnictwo 😍

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę 🥳, śpiew 👩‍🎤i wzajemne kibicowanie👍! Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze takie spotkanie.

Wykonane utwory i więcej informacji o działalności młodzieży można znaleźć na ► https://www.facebook.com/SercanskieDniMlodych/