Po dwóch latach przerwy ministranci i lektorzy z sercańskich parafii z całej Polski spotkali się w Kątach Starych i Stopnicy na wspólnej modlitwie i rozgrywkach sportowych. Wieloletnia tradycja przetrwała próbę pandemii i Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Prowincjała na nowo połączył młodych ludzi, których pasją jest piłka i Liturgia.

Turniej odbył się w sobotę, 19 czerwca 2021 r., w Nowicjacie Księży Sercanów. Początek spotkania wyznaczyła msza święta przy kościele parafialnym w Kątach Starych. Przewodniczył jej i homilię wygłosił delegat księdza prowincjała, ks. Marek Borzęcki SCJ. Uczestniczyli w niej również księża-opiekunowie poszczególnych grup oraz ks. Franciszek Wielgut SCJ, organizator całego spotkania.

Po błogosławieństwie na zakończenie mszy świętej wszyscy udali się na stopnicki stadion, gdzie ministranci i lektorzy zamienili szaty liturgiczne na stroje sportowe i weszli na murawę, by rozegrać serię meczów. Rozgrywki piłkarskie przebiegły w przyjaznej atmosferze. Po wszystkich meczach wyłonili się następujący zwycięzcy:

w kategorii lektorów:
1. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Węglówce,
2. Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Florynce,
3. Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie;

w kategorii ministrantów starszych:
1. Parafia św. Stanisława, biskupa i męczennika w Binczarowej,
2. Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Florynce,
3. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Węglówce;

a w kategorii ministrantów młodszych:
1. Parafia św. Stanisława, biskupa i męczennika w Binczarowej,
2. Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie,
3. Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Florynce.

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, a także symboliczne nagrody. Wyłonieni zostali również najlepsi zawodnicy w kategorii strzelców oraz bramkarzy. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za stworzenie braterskiej atmosfery i zdrowej rywalizacji.

ks. Franciszek Wielgut SCJ

Wiadomość i galerie zdjęć można śledzić w informacjach na Facebooku.