Na tegoroczny długi weekend majowy alumni naszego seminarium wybrali się do Łodzi. W pierwszy dzień podróży, na drodze do miejsca docelowego klerycy nawiedzili Jasną Górę. Po Mszy Świętej w Kaplicy Różańcowej podróżujący skierowali się do łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego, które było ich miejscem noclegowym na czas wyjazdu.

Drugi dzień wypoczynku był przeznaczony na zwiedzanie miasta – przewodnikiem tego dnia był senator Ryszard Bonisławski, przewodnik turystyczny po Łodzi. Klerycy mieli okazję zobaczyć m.in. bazylikę archikatedralną św. Stanisława Kostki, kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza, czy Stary Cmentarz.

Następnego dnia przewodnikiem kleryków był ich wykładowca – ks. dr Paweł Gabara, który towarzyszył podróżującym przez cały okres ich pobytu w Łodzi. Wypoczywający udali się do miejsc szczególnie związanych ze św. Faustyną Kowalską: miejsce pierwszego objawienia w dawnym Parku Wenecja, kościół parafialny w Świnicach Warckich oraz dom rodzinny w Głogowcu. Zwieńczeniem tego dnia zwiedzania była kolegiata w Tumie powstała w XII w.

W czwartek alumni opuścili Łódź z samego rana. Ostatnim przystankiem w drodze powrotnej było Sanktuarium w Leśniowie prowadzone przez paulinów. Stamtąd, po Mszy Świętej i obiedzie, podróżujący skierowali się bezpośrednio do stadnickiego Seminarium.

[kl. Daniel Jamiński SCJ]

Więcej zdjęć na stronie www.seminarium.scj.pl