Skończyliśmy rok 2020. Pewnie pragnieniem wszystkich było żeby rok ten przeszedł już do historii. I tak zrobił. Jaki był ten rok 2020? Zły czy dobry? Na pewno zupełnie inny. Pełen nowych wyznań i mierzenia się z samymi sobą. Naznaczony tym jednym, tak ciężkim słowem, pandemia.

To co nas niepodzielnie smuci w tym roku, to liczba naszych współbraci, których musieliśmy pożegnać. Polecamy ich miłosierdziu Serca Jezusowego, któremu służymy i głosimy.

 1. Ks. Andrzej Woźniak SCJ 1, 2, 3.
 2. Ks. Władysław Jadowski SCJ 1, 2.
 3. Ks. Kazimierz Sroczyński SCJ 1, 2, 3.
 4. Ks. Franciszek Leżański SCJ 1, 2, 3.
 5. Ks. Stanisław Mleczko SCJ 1, 2, 3.
 6. Ks. Kazimierz Marekwia SCJ 1, 2, 3.
 7. Ks. Mirosław Daniluk SCJ 1, 2, 3.
 8. Br. Zbigniew Paschalis Mańko SCJ 1, 2.
 9. Ks. Romuald Skowronek SCJ 1, 2, 3.
 10. Ks. Stanisław Dadej SCJ 1, 2, 3, 4.
 11. Ks. Józef Cebula SCJ 1, 2, 3, 4.

Czas ten naznaczony był piętnem pandemii. Wiele naszych działalności zaczęło odbywać się OnLine. Słowo którego należało się dobrze nauczyć. Było do wyzwanie do rozwijania zupełnie nowych form działania. Zaczęło się, w zupełnie innym wymiarze, rozwijać „Duszpasterstwo w sieci”. Gdzie wierni mogli uczestniczyć we Mszach świętych jak i rekolekcjach, czy to wielkopostnych czy też adwentowych. Podobne rozwiązania musiano znaleźć na polu kontaktów z młodzieżą i powołań. Duszpasterstwo Talent uruchomiło „Szpital polowy”.

Mimo różnych restrykcji, przy zachowaniu wszelkich reguł bezpieczeństwa, odbyły się różne pielgrzymki. Do Częstochowy naszej sercańskiej szóstki, Duszpasterstwa Talent, na Turbacz czy do naszego sercańskiego Sanktuarium Matki Płaszowskiej.

Za tyle rzeczy możemy podziękować dobremu Bogu. Wystarczy kliknąć w „Aktualności” i przejechać po tych kilku zakładkach, by sięgnąć do tych łask jakimi zostaliśmy obdarzeni.

Rozpoczynamy całkowicie nowy Rok 2021. Jest on m.in. dedykowany Eucharystii ale również świętemu Józefowi, patronowi naszego Zgromadzenia Księży Sercanów. Był postacią bardzo bliską naszemu Założycielowi o. Janowi Leonowi Dehon. Tyle razy zwracał się on do tego świętego o opiekę i pośrednictwo.

Zmęczeni już tą pandemią prośmy również o wstawiennictwo świętego Józefa za całą naszą Prowincję, Zgromadzenie i za cały świat. Niech wstawia się do Serca Jezusowego za nami.

Święty Józefie módl się za nami.

Serce Jezusa zmiłuj się nad nami i chroń nas.

(ZKH)