W dniach od 12 do 14 listopada do Stadnik przyjechało dwunastu młodych ludzi pochodzących z parafii sercańskich w Binczarowej i w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także młodzież z parafii w Boguszy. Podczas tego weekendu prowadzący skupienie ks. Franciszek Wielgut SCJ starał się im pokazać, jak wielką rolę w rozeznawaniu osobistego powołania odgrywa pasja. Młodzież miała w tym czasie możliwość przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, brać udział w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu wraz ze wspólnotą seminaryjną oraz uczestniczyć z nią w sprawowanej w seminaryjnej kaplicy Eucharystii.

Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólną rozrywkę, leśne wyprawy, turnieje oraz długie rozmowy. Był to bez wątpienia czas wsłuchiwania się w głos Boga, wybrzmiewający w Jego Słowie, ale także okres pogłębiania relacji braterskich i wzajemnego poznawania się.

„To był fajnie spędzony czas (…) czas na rozmowę i grę z klerykami (…) czas na integrację, której było za mało 😉 (…) czas na zjednoczenie z Bogiem” – tak ocenili Sercańskie Dni Skupienia sami chłopcy, którzy przyjechali na listopadowy weekend do sercańskiego seminarium.

kl. Mateusz Zawiłowicz SCJ

Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć na portalu https://www.facebook.com/MlodziSercanie/