To pytanie zadają sobie niekiedy małżeństwa, które uczestniczyły w rekolekcjach, które Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów zaproponował małżonkom, którzy od dłuższego już czasu borykają się z trudnościami związanymi z poczęciem potomstwa.

Uczestnicy rekolekcji ponownie uświadomili sobie, że sakramentalne małżeństwo jest powołaniem i że jego najgłębszym i pierwszym celem jest budowanie miłości i jedności małżeńskiej. Ta miłość powinna być płodna. Co zatem w sytuacji kiedy małżonkowie z różnych powodów nie mogą mieć dzieci?

Na takie i podobne pytania starali się znaleźć odpowiedź uczestnicy rekolekcji. Nie ma powołania do niepłodności, a tytuł rekolekcji jest prowokacją, po to by pokazać, że płodność małżonków nie zamyka się tylko w prokreacji. Płodność, to coś o wiele szerszego.

Podczas rekolekcji była oczywiście modlitwa, adoracja, a przede wszystkim Eucharystia ale nie koncentrowaliśmy się na modlitwie o uzdrowienie choć głęboko wierzymy, że „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” Łk 1, 37. Zaproponowaliśmy natomiast małżonkom wejście na drogę rozeznania, by każde małżeństwo szukało odpowiedzi na pytanie: „Czego Bóg od nas, jako niepłodnych małżonków oczekuje?”, „Jaka jest wola Boga w odniesieniu do naszego małżeństwa”.

Więcej zdjęć oraz świadectwa uczestników na stronie https://www.domrekolekcyjnykluczbork.pl/2018/05/24/powolani-do-nieplodnosci-2/