Spotkanie młodzieży na drużkach Kalwarii Zebrzydowskiej. Właśnie tutaj, jak mawiał św. Jan Paweł II, dokonują się ważne decyzje życiowe.

 

Jako kardynał, powiedział w Kalwarii: „Gdy u nas w domu były jakieś zdarzenia rodzinne, gdy były jakieś kłopoty, to szliśmy wtedy do Matki Bożej Kalwaryjskiej i na Dróżki i tak to już u mnie pozostało...”

„Nie wiem po prostu, jak dziękować Bożej Opatrzności za to, że dane mi jest jeszcze raz nawiedzić to miejsce. Kalwaria Zebrzydowska, sanktuarium Matki Bożej – i Dróżki. Nawiedzałem je jako kapłan. Szczególnie często nawiedzałem sanktuarium kalwaryjskie jako arcybiskup krakowski i kardynał” – tak rozpoczął swoje przemówienie Ojciec Święty Jan Paweł II, kiedy 7 VI 1979 r. spotkał się z rzeszą wiernych na Kalwarii w czasie swej I pielgrzymki do Ojczyzny.

 

Właśnie tutaj skierowali się młodzi związani z Sercanami, by przejść tymi szlakami i napełnić się Duchem, który wskazuje drogę.

 

"Oto ja" powiedziała Maryja, gdy zaproponowano jej bycie Matką Boga.

"Oto ja" powiedział Izajasz, gdy Bóg szukał chętnej osoby do pójścia z Jego misją do ludzi.

 

Czy powiesz "Oto ja", gdy Pan Ciebie o coś poprosi?

 

Takie pytania zadawano na Sercańskim Czuwaniu Młodzieży, które odbyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej w nocy z 23 na 24 października. Był też Sezon na czereśnie.

 

15.00 Integracja i posiłek

19.00 Konferencje i świadectwa

22.00 Adoracja, spowiedź i Msza św.

01.00 Zakończenie

 

Kolejne Sercańskie Czuwanie Młodzieży już za nami. Kilka liczb:

 

12 - tyle parafii wzięło udział w czuwaniu

300 - tyłu było uczestników

15 - tyłu było Księży

4 - tyle osób mówiło świadectwa

58 - tyle osób zdecydowało się pomóc w prowadzeniu różańca

1000 - tyle zdjęć zrobił ks. Franciszek (poniżej mała próbka)

 

Radość, pokój, Bóg, przebaczenie, zabawa, wspólnota, Maryja, przyjaźń, gra terenowa, Sezon na Czereśnie, muzyka, modlitwa... gdyby chcieć opisać jednym słowem wczorajsze wydarzenie, to się nie da. Gdyby chcieć opisać wieloma, to post byłby za długi do czytania. Najlepiej, jak czuwanie opiszę i Wy, którzy byliście.

 

Napiszcie w komentarzach co się Wam najbardziej podobało!                          

„Alicja Karwowska: Fenomenalnie doskonała praca Księży, Diakonów i Kleryków z polska młodzieżą! Zaowocuje milionkrotnie ku chwale Bożej! Gratulacje! Z Bogiem z Arizony!”

Jesienne czuwanie sercańskiej młodzieży AD 2021 odbyło się 23-24 października w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. W wydarzeniu wzięło udział około trzystu uczestników z dwunastu parafii. 

Sercańskie Czuwanie Młodzieży rozpoczęło się od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie młodzi ludzie wyruszyli na kalwaryjskie dróżki, aby wziąć udział w grze terenowej. Niestety październikowa aura dała niektórym się we znaki i zmarznięci wrócili do sanktuarium. Gdy czas integracji dobiegł końca, przyszła kolej na wygłoszoną przez ks. Damiana Płatka SCJ konferencję oraz świadectwa młodzieży.

W czasie czuwania swoje pięć minut mieli także klerycy naszego seminarium, którzy przedstawili zgromadzonej młodzieży powołaniową pantomimę opartą na biblijnym opisie powołania proroka Izajasza. Nie zabrakło również czasu na osobistą modlitwę, w tym tę adoracyjną, przed Najświętszym Sakramentem. Ważnym momentem czuwania było poprowadzone przez ks. Dariusza Lewczaka SCJ nabożeństwo pokutne, które dało okazję wszystkim chętnym do przeżycia w jedności z Bogiem, innymi i sobą samym Eucharystii.

Za: ► https://seminarium.scj.pl/strony/sercanskie-czuwanie-mlodziezowe gdzie są również inne zdjęcia.