Bóg chce nas obdarzyć Swoim Miłosierdziem. Musimy tylko chcieć dać sobie pomóc. Poprzez Jego Miłosierdzie wiele dróg, które wydawałyby się nie do przebycia, stają się lekkimi. Otrzymując Jego Miłosierdzie obdarzymy i my innych tym miłosierdziem.

Bóg tak chce nas obdarzyć Swoim Miłosierdziem, że wchodzi mimo „drzwi zamkniętych”. Zamknięte drzwi strachem na różne rzeczy. Drzwi zamknięte na przebaczenie. Drzwi zamknięte na przyjęcie drugiego człowieka. W tym czasie pandemii, w wielu krajach, nawet drzwi kościołów pozostają zamknięte.

Wtedy zaczynamy odczuwać, że czegoś brakuje. Brakuje nam Boga. A Bóg mimo naszego strachu, mimo drzwi zamkniętych pojawia się, bo nas miłuje. Ofiaruje nam ocean miłosierdzia. Daje siłę, by iść i pomagać, nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy, miłością naszego poświęcenia.

Obdarzeni Miłosierdziem musimy je przekazać dalej, bez jakiegokolwiek zafałszowania. Bez nakładania „naszego” rozumienia miłosierdzia. Nawet jeżeli robimy to bez złej woli. Niech to będzie czyste Miłosierdzie Boga samego.

Jest to pewnie podobne do sytuacji przemalowanego, oryginalnego, obrazu Bożego Miłosierdzia. Próbując poprawić oryginalny obraz namalowany pod okiem siostry Faustyny, mimo dobrych intencji, konserwator zmienił wyraz twarzy Jezusa na obrazie. Dopiero drobiazgowe przywrócenie oryginalnych rysów zwraca uwagę na ich różnicę. Jak mówi konserwator Edyta Hankowska-Czerwińska: „Po pozbyciu się wszystkich przemalowań zobaczyłam inną twarz Chrystusa. Miał inne spojrzenie…teraz patrzał z miłością i zadumą” (Obraz mojego życia, Gość nr 14, 11 kwietnia 2021, s. 42).

Na temat Bożego Miłosierdzia więcej na stronach  https://www.milosierdzie.pl,  https://www.faustyna.pl, ► http://faustyna.eu/. Na obu ostatnich stronach można porównać dwie wersje obrazu Bożego Miłosierdzia.

 

Dodatkowo materiały dot. Kaplicy Bożego Miłosierdzia w naszym sercańskim kościele Dobrego Pasterza w Lublinie.

► https://lublin.gosc.pl/doc/5477991.Najwazniejsze-miejsce/2

► https://lublin.gosc.pl/doc/5564482.Lubelscy-ksieza-sercanie-i-ich-najwazniejsze-miejsce

Warto również przypomnieć, teraz gdy nie można się gromadzić, że możliwość aktywnego skupienia młodzieży będzie znowu możliwa.

► http://www.sercanie.pl/strony/zaufajcie-jezusowi

(ZKH SCJ)