Były sekretarz generalny Zgromadzenia ks. Claude Siebenaler SCJ został nowym przełożonym wspólnoty w Cinqfontaines w Luksemburgu (prowincja Euro-Frankofońska)

 

Instalacja nowego przełożonego odbyła się podczas Mszy św. z udziałem prowincjała Prowincji Euro-krankofońskiej, ks. Jeana-Jacques Flammanga, opata opactwa Clervaux Michela Jorrota i wielu innych księży sercanów oraz z diecezji.

 

 

Prowincjał podziękował dotychczasowemu przełożonemu klasztoru ks. Friedo Lenzowi, który przez 14 lat posługiwał w tutejszej wspólnocie.

Ks. Claude Siebenaler spędził 34 lata w Domu Generalnym Księży Najświętszego Serca w Rzymie. Uchodzi za doskonałego znawcę miasta i przewodnika.  

 

 

Sercanie są w Cinqfontaines od 1903 roku.  W czasie ii wojny światowej klasztor był miejscem internowania kilkuset Żydów przed ich wywiezieniem do obozów koncentracyjnych. Po wojnie było tutaj siedziba nowicjatu. Obecnie jest to miejsce służące rożnym spotkaniom, zjazdom i grupom rekolekcyjnym. Na swe dni skupienia przyjeżdża tu młodzież.


 

AS