Dzień Matki pozwala zatrzymać się nad wartością posłannictwa kobiety jako matki. Jak można jej podziękować za bycie matką – piastunką ogniska domowego? Czy poza modlitwą jest jakaś chrześcijańska forma będąca podziękowaniem dla nich? Tak, to biżuteria chrześcijańską, która jest namacalnym nośnikiem głoszenia Ewangelii. Kolczyki w postaci muszli św. Jakuba, bransoletka na rękę z przebitym sercem odnoszącym się do Najświętszego Serca Jezusowego i wiele innych cudeniek.

Sklep internetowy Coriss powstał przy Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Jezusowego i jego Sekretariatu Misji Zagranicznych. Coriss to skrót pochodzący od dwóch łacińskich słów: Cor i Iesus, czyli serce i Jezus. Serce, będące centrum wszystkich wartości katolickich, stało się dla tworzących to miejsce drogowskazem w życiu. Z tego względu - chcąc zaakcentować je na co dzień w fizycznym przedmiocie o duchowym wymiarze – stworzono subtelną biżuterię CORISS, która jest piękna, a jednocześnie ukazuje wartości takie jak: solidarność, sprawiedliwość i miłość. Biżuteria z Coriss jest srebra, złota lub srebrna z pozłacaniem. Wszystkie produkty tworzone są z przesyłanych przez darczyńców srebrnych lub złotych „resztek” (pojedynczych kolczyków, zerwanych łańcuszków itp.) – dzięki czemu odpady te dostają swoje drugie życie.

Twórczynią rękodzielniczych projektów jest pani Marta Wasil, współpracująca z sercańskim dziełem Coriss. Wszelkiego rodzaju bransoletki i naszyjniki są jej autorskimi projektami. Jak sama podkreśla: „Od wielu lat zajmuję się prywatnie – bo to lubię – tworzeniem biżuterii. Parę lat temu miałam okazję współpracować przy jednym z projektów, związanych z krzyżykiem sercańkim, z ks. Piotrem Chmieleckim SCJ, który zaproponował mi współtworzenie sklepu, w którym obecnie pracuję”.

Owocem zaangażowania pracujących, kupujących i wspierających działalność Coriss stały się studnie w Afryce, które powstały dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży biżuterii. „Radość tych ludzi utwierdza nas w przekonaniu, że robimy dobro a to z kolei daje siłę do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że razem wybudujemy jeszcze dziesiątki takich studni i uszczęśliwimy wielu ludzi, którzy dziś nie mają dostępu do czystej wody pitnej” – podkreśla ks. Piotr. Zachęcamy także i Was do wspierania dobrego działa.

Biuro prasowe/DM

 

Kontakt:

Coriss | tel: +48 504 090 168 | coriss.pl