Dobra wiadomość pochodzi z prowincji sercańskiej w Portugalii, która świętowała święcenia diakonatu Pedro Manuela Gomesa de Sousa w dniu 3 lutego 2018 r.

Społeczność Centrum Dehon w Porto, do którego należy współbrat, wraz ze wszystkimi wspólnotami sercańskimi, współbracia i krewni, zgromadziła się wokół Pedro Manuela, aby wyrazić swoje wsparcie i uczucie, a także dziękować Bogu za ten dalszy dar dla Zgromadzenia i dla Kościoła, wzywając tego współbrata, aby podążał za swoim powołaniem w Zgromadzeniu Księży Sercanów.

Jego formacyjna podróż, która doprowadziła go do złożenia pierwszych ślubów w 2009 roku, kontynuuje teraz kolejny krok, który doprowadził go w ostatnią sobotę do otrzymania święceń diakonatu z rąk bp. António Taipa, administratora diecezji Porto.

Radość Pedro Manuela i ludzi, którzy chcieli dzielić się nią z Nim, w celebracji eucharystycznej i w nadchodzących chwilach świątecznych, jest znakiem nadziei na przyszłość i światłem, które oświetla drogę wiary w służbie.

Dla Pedro Manuela przekazujemy nasze najlepsze życzenia i wdzięczność za to, że zdecydował się iść razem z nami śladami o. Dehona.

Więcej zdjęć: http://www.dehonianos.org/portal/ordenacao-diaconal-do-pedro-sousa-2/