To kolejna, po comiesięcznych spotkaniach propozycja skierowana dla przedsiębiorców. Diecezjalny dzień skupienia przedsiębiorców i rzemieślników organizowany jest po raz pierwszy. Gośćmi specjalnymi będą ks. Grzegorz Piątek ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego oraz Henryk Sala - mąż, ojciec, dziadek, zarządzający przez lata dużą firmą.

Spotkanie rozpocznie o 9.00 pierwszą konferencją, a o przerwie o 10.30 rozpocznie się druga. Po niej, o 11.30 zaplanowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu a dzień skupienia zakończy w południe Msza św.

- W nowy rok wchodzimy zawsze z nowymi nadziejami. Dziś dla wielu sytuacja gospodarcza nie jest łatwa, nie wszyscy wchodzą w ten nowy rok z takim światłem nadziei. Tym bardziej chcemy więc spotkać się we wspólnocie ludzi wiary, w gronie przedsiębiorców, rzemieślników, by podzielić się świadectwem wiary, swojego doświadczenia w prowadzeniu swojego biznesu, swoimi radościami, ale i bolączkami - zachęca ks. Krystian Muszalik. - Chcemy też to światło nadziei w sercu jeszcze bardziej rozpalić. I tworzyć wspólnotę ludzi, którzy się wspierają nawzajem zamiast zwalczać, budują siebie, dzielą się swoimi sukcesami, sposobami radzenia sobie. A przede wszystkim to będzie czas na otwarcie się na Pana Boga, na Jego łaski, na to by z Jego pomocą wejść w ten nowy rok i z Jego błogosławieństwem prowadzić swoją działalność - dodaje.

Temu służyć będą konferencje: pierwszą wygłosi ks. Grzegorz Piątek, sercanin  związany z Duszpasterstwem Talent z Krakowa, druga to świadectwo Henryka Sali, przedsiębiorcy, którzy zamierzał już kończyć swoją ścieżkę zawodową i przejść na emeryturę, a tymczasem Pan Bóg skierował go na zupełnie inne tory aktywności.

Całość odbywa się w kościele seminaryjnym (przy ul. Drzymały 1) w godzinach 9.00-13.00.

- Kościół będzie otwarty dla wszystkich, nie robimy zapisów, zapraszamy każdego, kto chce wziąć udział, posłuchać, pomodlić się wspólnie. Myślę, że warto poświęcić to jedno przedpołudnie, albo choć jego część skorzystać z tego by był to czas dla Boga i naszego duchowego rozwoju - zaprasza diecezjalny duszpasterz przedsiębiorców.

Źródło: https://opole.gosc.pl/doc/8043153.Diecezjalny-dzien-skupienia-ludzi-biznesu