Ojcze święty, Ty bez żadnych naszych zasług dałeś nam udział w wiecznym kapłaństwie Chrystusa i wybrałeś nas do służby Kościołowi, spraw, abyśmy byli mężnymi i pokornymi głosicielami Ewangelii, i wiernymi szafarzami sakramentów.

Tymi słowami w Stadnickiej świątyni modliło się aż 13 współbraci, którzy wspólnie uczcili rocznicę swoich święceń. W gronie srebrnych jubilatów znaleźli się : ks. Florian Gruca (Kraków), ks. Eugeniusz Kowalski (Kraków), ks. Paweł Krok (Chmielów), ks. Alojzy Malcherczyk (Ukraina), ks. Zenon Romejko (Białoruś), ks. Zvonko Šeremet (Chorwacja), ks. Paweł Słowik (Belgia), ks. Marek Stokłosa (Warszawa), ks. Artur Woźniak (Kluczbork). Złoty jubileusz obchodziło trzech współbraci: ks. Herbert Henslok (Indonezja), ks. Kazimierz Sławiński (Warszawa), ks. Antoni Ulaczyk (Austria). Najstarszym wśród jubilatów jest ks. Stanisław Święch , który obchodził 60. rocznicę święceń kapłańskich. Ze względu na stan zdrowia na obchody prowincjalne do Stadnik nie przybyli ks. Jan Kania (60-lecie) i ks. Franciszek Leżański (50-lecie). Z racji odległości nieobecny był także ks. Krzysztof Grzelak, który pracuje w Republice Południowej Afryki.

Uroczystości miały miejsce w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach w sobotę 10 czerwca 2017 roku. Mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym przewodniczył ks. Kazimierz Sławiński, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Wiesław Święch, prowincjał. Następnie wszyscy udali się do klasztornego refektarza. Po obiedzie goście przenieśli się piętro wyżej do auli seminaryjnej, gdzie przy kawie i jubileuszowym torcie mogli wspominać liczne lata swego kapłańskiego życia. Dla wielu współbraci była to pierwsza od wielu lat możliwość spotkania się w gronie kolegów z rocznika, którzy po święceniach podjęli pracę w różnych placówkach w Polsce i na świecie. Jubilatom towarzyszyli licznie przybyli współbracia z całej prowincji, a także 9-osobowa grupa Indonezyjczyków, którzy przyjechali wraz z ks. Józefem Kurkowskim.