W Koszycach Małych poświęcono figurę bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego, pochodzącego spod Tarnowa męczennika z Pariacoto.

Figurę bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego poświęcił w czasie wieczornej Mszy św. 13 lutego ks. Roman Wiktor SCJ. To już piąta rzeźba współczesnego świętego, która znajdzie się na kolejnym filarze znajdującym się wewnątrz świątyni.

– Kolejne rzeźby są elementem projektu związanego z wyposażeniem wnętrza naszego kościoła. Mamy w nawie 8 filarów i na nich umieszczamy rzeźby współczesnych świętych. Są oni różnych stanów, szli drogą świętości właściwą dla stanu, który reprezentują, i jak się wydaje, ich przykład może być egzystencjalną i religijną podpowiedzią dla współczesnego człowieka – mówi ks. Jerzy Mondel SCJ, proboszcz parafii.

Dotychczas na filarach znaleźli się bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jan Paweł II, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Gianna Beretta Molla. Teraz pojawia się postać bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Kolejną figurą ma być rzeźba sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Dwa ostatnie filary czekają na przedstawicieli młodego pokolenia. – Mamy już pewien pomysł z tym związany. Zobaczymy, czy uda się go zrealizować, ale warto by było, by byli to młodzi ludzie, świeccy, całkowicie zanurzeni we współczesną rzeczywistość, a jednak mocno trzymający się Boga – mówi ks. Jerzy Mondel SCJ.

Źródło: http://tarnow.gosc.pl/doc/4508273.Filary-wiary