Rekolekcjonista, który od roku pracuje we Finlandii skoncentrował swe nauki wokół oblacji i wynagrodzenia obecnego w charyzmacie sercanów. Wiele razy podkreślał, jak po lekturze publikacji na temat o. Jana Dehona i duchowości Zgromadzenia, jest pod wrażeniem charyzmatu sercanów.

- Już dawno nie słyszeliśmy tak głębokich i teologicznych refleksji dotyczących naszego charyzmatu, i to uczynionych przez pasjonistę. Myślę, że dało to nam wszystkim nowy impuls do odnowienia gorliwości sercańskiej, a zarazem było powodem do dumy, że mamy tak wspaniałą duchowość Serca Jezusowego, duchowość aktualną w naszych czasach – powiedział ks. Piotr Gębara SCJ, przełożony Dystryktu Finlandia.

W rekolekcjach uczestniczyli wszyscy obecnie przebywający w Finlandii księża: Rafał Czernia, Zenon Strykowski, Stanisław Szymajda, Stanisław Zawiłowicz, Ryszard Miś, Jigger Genado i Piotr Gębara.

-----------------------------------

Sanktuarium maryjne Stella Maris

to ośrodek rekolekcyjny Kościoła Katolickiego w gminie Lohja nad jeziorem Hiidenvesi. Ośrodek służy przede wszystkim fińskim katolikom i ich różnym grupom, ale jest także otwarty dla innych. Opiekę duszpasterską sprawuje w tym miejscu od roku o.Gianni Sgreva, pasjonista z Włoch. Jest autorem m.in. książki o Objawieniach maryjnych w Afryce w Kibeho.

 

AS