Koordynacja czcicieli Bożego Miłosierdzia i w tym roku organizowała „Iskrę Miłosierdzia”, dołączając się do międzynarodowej ogólnoświatowej akcji. Wydarzenie to obejmuje modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach i placach miast oraz wsi. Odbywa się ono każdego roku 28 września o godzinie 15, w rocznicę beatyfikacji Michała Sopoćki, ojca duchownego świętej Faustyna Kowalskiej. Była to już 11. edycja „Iskry Miłosierdzia”.

W modlitwie uczestniczyło wielu czcicieli Bożego Miłosierdzia aż w 23 miastach, na terytorium dziesięciu diecezji. W tym roku było ich o połowę więcej, niż w roku ubiegłym. Czciciele zebrali się m.in. w miejscowościach: Orebic, Mala Branjevina, Osijek, Privlaka, Vinkovci, Pula, Markovac Nasicki, Velimirovac, Jelenje, Rijeka, Kastel Novi, Makarska, Solin, Split, Primorski Dolac, Gorica-Rastane, Brdovac, Karlovac, Oroslavlje, Samobor, Velika Gorica.

Do modlitwy przyłączyli się także czciciele Bożego miłosierdzia z Bośni i Hercegowiny (Citluk, Ruzici-Grude, Mostar, Siroki Brijeg) oraz z Prijedor (Bośnia), oraz z miasteczka Sutomore w Czarnej Górze (diecezja Kotor).

Czciciele Bożego miłosierdzia modlili się o nawrócenie grzeszników, za umierających, za Kościół katolicki, za nawrócenie kapłanów, zakonników i zakonnice (o ich świętość), o nowe powołania zakonne i kapłańskie, za rodziny, o ogłoszenie o. Dehona błogosławionym, o ogłoszenie Alojzego Stepinaca, świętym, o błogosławieństwo Boże dla pielgrzymów którzy uczestniczyć będą w 6. narodowej pielgrzymce czcicieli Bożego miłosierdzia, która odbędzie się 19 października 2019 roku w sanktuarium maryjnym w Maryji Bistrici. Modlono się za wstawiennictwem świętych Miłosierdzia: św. Faustyny, św. Jana Pawła II, bł. Michała Spoćko i bł. Alojzego Stepinaca. Modlitwę sprzed zagrzebskiej katedry transmitowało Radio Katolickie w Chorwacji.   

Jelena Vuković
[przetłumaczył ks. Andrzej Wośko SCJ]

 

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj:

https://bozjemilosrdje.net

https://facebook.com/koordinacija.bozje.milosrdje