Ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem i ostatnie w tym roku kalendarzowym Sercańskie Dni Skupienia. Były wyjątkowe, bo uczestniczyli w nim wyjątkowi młodzi ludzie. Młodzi z Florynki, Wawrzki, Boguszy i Krakowa przyjechali do Stadnik, by poznać głębiej prawdę o swojej tożsamości syna i mężczyzny. Pomagał im w tym Konrad Grzybowski, szczęśliwy mąż Igi i ojciec czwórki dzieci. Dzieląc się swoim świadectwem, opowiadał, jak sam odkrywał, co to znaczy być mężczyzną oraz jak wyglądała jego relacja z tatą. Prowadził chłopaków do odkrycia, że powołaniem każdego mężczyzny jest wzięcie odpowiedzialności za siebie i za innych, tak na drodze życia małżeńskiego, jak również życia kapłańskiego i zakonnego.

Ten krótki czas adwentowego skupienia młodzi z sercańskich parafii przeżyli intensywnie, korzystając z warsztatów biblijnych, wspólnej modlitwy z klerykami i księżmi, sakramentu pokuty i pojednania. Chętnie spędzali czas na siłowni, no i oczywiście oglądali starcie Chorwacji z Maroko w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata w piłce nożnej.

Już nie możemy się doczekać Sercańskich Dni Skupienia w nowym roku. Najbliższe odbędą się w Stadnikach, 16-19 lutego 2023 r. – zapraszamy!

@franciszek.scj