W poniedziałek (12 grudnia 2016) w Turku na południu Finlandii odbyło się comiesięczne spotkanie wspólnoty sercańskiej. Obecni byli prawie wszyscy współbracia. "To wielka radość móc spotkać wszystkich po długiej przerwie" - napisał ks. Piotr Gębara SCJ, przełożony Regionu fińskiego. Dla niektórych była to również okazja, aby poznać nowego współbrata, który zaledwie miesiąc temu przybył do Finlandii z odległych Filipin, o czym informowaliśmy już na naszej stronie (zob. http://www.scj.pl/strony/poslany--by-glosic). To właśnie ks. Prato Gier SCJ przewodniczył Mszy świętej i wspólnej modlitwie.

W tym momencie w Finlandii jest 9 sercanów, w tym aż 7 z Polski i już dwóch z Filipin, chociaż - jak pisze ks. Piotr - "zapotrzebowanie jest choćby jeszcze na dziesięciu". W programie spotkania była nie tylko Msza i adoracja, ale to także okazja do spotkania, rozmowy i dzielenia się sprawami dystryktu. Milą niespodzianką była wizyta św. Mikołaja, który obficie obdarował prezentami.

Na zakończenie listu ks. Piotr napisał:

Pozdrawiamy wszystkich i życzymy obfitych łask Nowonarodzonego w pięknej posłudze sercańskiej dla Królestwa Bożego Serca.
In Corde Jesu
isä Peter scj