W każdy drugi czwartek miesiąca od 8 marca 2018 roku spotykają się czciciele św. Rity na specjalnym nabożeństwie. Rozpoczyna je Różaniec, po nim jest Msza św. i modlitwy do św. Rity z podziękowaniami i prośbami. Modlitewne spotkanie kończy się błogosławieństwem róż i możliwością oddania czci relikwiom św. Rity.

Czciciele św. z Cascii w Koszycach Małych spotkali się ostatni raz 12 lipca. – Rośnie ich liczba z każdym miesiącem. To dzień powszedni, a kościół jest wypełniony. Przygotowaliśmy 140 róż w tym miesiącu i wszystkie „poszły” – mówi ks. Jerzy Model, sercanin, proboszcz parafii w Koszycach Małych

Z czego bierze się fakt, że kościół wypełnia się na tym nabożeństwie? Parafianie mówią, że to święta bardzo skuteczna, w dodatku tak mocno w życiu doświadczona, jak mało kto. – Łatwiej dziś stać przy Bogu, uciekać się do Niego, kiedy ma się taki wzór. Po drugie jest świętą od spraw szczególnie trudnych i beznadziejnych. Dziś chyba każdy ma takie sprawy i intencje, z którymi przychodzi do Boga – mówią.

Tradycja nabożeństw w Koszycach zrodziła się z pielgrzymki, którą rok temu odbyli parafianie do Włoch, nawiedzając również Cascię. – Tam pojawił się pomysł regularnych spotkań modlitewnych. Relikwie mieliśmy wcześniej, bo wystaraliśmy się o nie przy innej okazji, ale pomysł nabożeństw przywieźliśmy z Włoch – dodaje ks. Jerzy.

Źródło: https://tarnow.gosc.pl/doc/4872148.Kto-sie-wstawi-jak-nie-ona