9,5 tony zebranej makulatury, 267 kg plastikowych nakrętek, 78 kg puszek aluminiowych, baterie, elektrośmieci, otwarte serca wolontariuszy i cała masa wzruszeń darczyńców cieszących się dziełem, w które mogli się włączyć. To pierwsze namacalne i mniej namacalne efekty akcji „Makulatura na misje”. Zbiórka surowców wtórnych przeprowadzona 7 i 8 października w Bełchatowie na rzecz sercańskich misji w Czadzie przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaowocowała przelewem na konto Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów w wysokości 3.563 zł.

Przez najbliższy rok, mniej więcej co dwa miesiące, tj. przez 6 weekendów Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego działająca w parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie będzie prowadziła wielką akcję zbiórki surowców wtórnych (makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, telefonów komórkowych i elektrośmieci), ze skupu których całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie.

Akcja zapoczątkowana została w Bełchatowie z inspiracji Sekretariatu Misji Zagranicznych Zgromadzenia Księży Sercanów. Zbiórka prowadzona będzie przez wspólnotę SNE na terenie miasta Bełchatowa, a w szczególności bełchatowskiej – sercańskiej parafii. Partnerem branżowym akcji jest Centrum Recyklingu COMPRA z Bełchatowa dzięki, któremu z darmowego transportu zebranych surowców będą mogły skorzystać również włączające się w akcję bełchatowskie szkoły i firmy.

Wierzymy, że to dopiero dobry początek akcji, która na stałe zagości w Bełchatowie.

Ks. Michał Tabak SCJ

Więcej na temat akcji możecie się dowiedzieć na stronie fundacji zbieramto.pl