Jego Królewska Mość, król Filip VI, przyjął na audiencji w pałacu królewskim El Prado uczennicę sercańskiego Kolegium Najświętszego Serca Jezusowego z San Javier, która została lauretką szkolnego konkursu nt. "Kim jest dla ciebie król?". Celem konkursu było przybliżenie osoby króla i monarchii w Hiszpanii i pogłębienie wiedzy na temat jego roli i funkcji w państwie wg przepisów Konstytucji.

Ana Tárraga Garre aktualnie jest uczennicą klasy czwartej szkoły podstawowej. Podczas audiencji mogła osobiście i bez skrępowania porozmawiać z królem Filipem o swojej pracy, która doprowadziła ją do zwycięstwa. Ana wykonała grę planszową, w której należy odpowiadać na pytania dotyczące Króla i jego rodziny oraz jego obowiązków państwowych.

W tej edycji konkursu organizowanego przez fundację FIES (Fundación Institucional Española) pod patronatem Fundacji Orange udział wzięło prawie 20 000 uczniów w wieku od 8 do 13 lat, reprezentujących 1700 szkół z całej Hiszpanii. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników konkursu tym większy szacunek należy się Anie, za zwycięstwo w regionie Murcia i znalezienie się w gronie 21 finalistów. Opróczy Any w audiencji wzięli udział jej rodzice i nauczycielka Esther Fructuoso.

Źródło: http://www.scj.es/blog/audiencia-real-colegio-sagrado-corazon-san-javier/