Do naszej parafii w Binczarowej dotarła figura św. Michała Archanioła. Podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem dziekana ks. Bolesława Bukowca, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kąclowej, rozpoczęli czas mocy i łaski.

Śpiewem Godzinek o św. Michale rozpoczęli drugi dzień parafialnego spotkania z Księciem Wojsk Niebieskich. Na swoim spotkaniu tego dnia byli m.in. chorzy i dzieci. Wieczorne czuwanie ze św. Michałem, pomimo obfitych opadów śniegu, zwołało grupę czcicieli św. Michała, w tym młodzież naszej parafii. Modlitwa za zmarłych, Adoracja z modlitwą o uwolnienie i Akatyst ku czci św. Michała był okazją, by przyjrzeć się misji Chorążego Serca Jezusowego w naszym życiu. Zwieńczeniem stała się wspólna Eucharystia w intencji nowych powołań, koncelebrowana przez Księży Michalitów i Sercanów pochodzących z binczarowskij parafii. Obecni byli ks. Florian Gruca SCJ, ks. Zenon Siedlarz SCJ, ks. Stanisław Gruca SCJ, ks. Karol Milewski SCJ i ks. Grzegorz Siedlarz SCJ. Słowo Boże o tajemnicy kapłaństwa wygłosił ks. Antoni Obrzut CSMA.

Święty Michale Archaniele, Chorąży Serca Jezusowego,
Księża Sercanie, Duszpasterze Parafii pw. Stanisława BM w Binczarowej
wdzięczni Bogu,

dziękują za Twoją obecność pośród Twoich duchowych synów. Gdy młodzież oddawała Ci cześć
śpiewem Akatystu, zgromadziłeś wokół siebie Twój Rycerski Zastęp, dorosłych, młodzież i dzieci,
a zwłaszcza na Mszy św. sprawowanej w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, fizycznie bądź duchowo, ponad 20 osób konsekrowanych
(Księży Michalitów, Księży Sercanów, siostry Dominikanki, siostry Józefitki), rodaków tej parafii.
Św. Michale, w Twoje ręce składamy troskę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Na przestrzeni wieków zmieniało się oblicze binczarowskiej ziemi, ale jedno pozostało niezmienne – głęboka wiara tego ludu.

Utwierdzaj naszą wiarę!

Zdjęcia z tej uroczystości można znaleźć na stronie parafialnej: