W pierwszy dzień nowego roku parafia pw. Dobrego Pasterza w Lublinie uruchomiła nową stronę internetową. Jest ona dostępna pod adresem www.lublin.scj.pl

Dotychczasowa strona funkcjonowała od 2004 roku. Przez tych 14 lat odwiedziło ją ponad 2 miliony! osób. Strona cieszyła się popularnością nie tylko wśród mieszkańców parafii, gdyż jako pierwsza w Polsce (a może i na świecie) wprowadziła transmisję on-line. Z czasem transmisję można było oglądać na komórce, a kilka lat później także w jakości HD i w trójwymiarze (3D). - Pomyśleliśmy o ludziach starych i obłożnie chorych, którzy nie mogą przyjść na Mszę - opowiadał ówczesny proboszcz ks. Florian Gruca SCJ. - I okazało się, że z mszy w internecie korzystają nie tylko parafianie. Wśród odbiorców znaleźli się mieszkańcy tak odległych krajów jak Emiraty Arabskie, Chiny czy Sri Lanka (więcej na ten temat przczytacie tutaj).

Parafia Dobrego Pasterza w Lublinie została formalnie erygowana 23 lipca 1987 roku. Jednak księża sercanie posługują tutaj już od 1973 roku. Pierwszy punkt katechetyczny znajdował się wtedy przy ul. Wójtowicza. Po wyborze 16 października 1978 r. Polaka Karola kard. Wojtyły na papieża, ks. Stanisław Filipiak SCJ na 22 października 1978 r., czyli na dzień inauguracji jego pontyfikatu jako Jana Pawła II – zaprosił dzieci i ich rodziców do punktu katechetycznego przy ul. Leśmiana na pierwszą Mszą św., którą zaczął tu codziennie sprawować. Z każdą niedzielą przybywało wiernych na Mszy św., którzy szybko dowiadywali się o istnieniu kaplicy w punkcie katechetycznym przy ul. Leśmiana.