Wielki Czwartek to dzień, w którym uwielbiamy Boga za dar Chrystusowego kapłaństwa i Eucharystii. W godzinach porannych, udaliśmy się do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, aby wraz z biskupami i kapłanami diecezji kieleckiej uczestniczyć w Mszy Krzyżma Świętego.

 

 

Podczas tej Mszy świętej poświęcone zostały: olej krzyżma oraz olej sakramentu chorych. Zgromadzeni licznie kapłani pracujący w diecezji kieleckiej odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie. W tym dniu także, zanosimy do Boga szczególną modlitwę za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

W homilii bp Jan Piotrowski podkreślił trwałość daru kapłaństwa. Dar kapłaństwa zachowuje swoją moc na wieki, „ponieważ Ten, który nas miłuje i nim obdarza, jest jego gwarantem". Podkreślił, że kapłańska służba ma być upodobnieniem do służby Jezusa, który „nie przyszedł, aby mu służono tylko, aby służyć”.

Dziękując kapłanom za ich posługę, bp Jan prosił wiernych o modlitwę za kapłanów pracujących na terenie w diecezji kieleckiej oraz pracujących na misjach.

ks. Karol Milewski SCJ

 

 

 

Foto: Janusz Kamiński – Studio "Kamyk" Kielce