Irpin to miasto graniczące z Kijowem. Właśnie tam 10 lutego 2020 r. poświęcono nowy dom zakonny Księży Sercanów. Obecnie mieszka w nim dwuosobowa wspólnota księży. Z domem związane jest dzieło pomocy młodzieży i studentom.

W 2013 r. biskup diecezji kijowsko-żytomierskiej powierzył sercanom w Irpinie liczącą kilkadziesiąt osób parafię pw. św. Teresy. Wówczas na kaplicę zaadaptowany był mały dom rodzinny. Obecnie został wybudowany dom zakonny z kaplicą oraz częścią, w której mogą zamieszkać studenci. Obok domu powstały już fundamenty nowego kościoła.

Irpin to miasto uniwersyteckie oraz zaplecze-sypialnia dla Kijowa. Jednak od strony duchowej bardzo potrzebuje takich miejsc, które będą tętniły życiem sakramentalnym, Mszą św. i adoracją, tak mocno wpisaną w charyzmat sercański. Podczas Mszy św. sprawowanej w dniu poświęcenia domu, bp Witalij Krywickij, ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej, zwrócił uwagę na znaczenie tego domu zakonnego nie tylko dla Zgromadzenia, ale dla miasta Irpin. Podziękował władzom Prowincji za wkład w budowę tego domu i wyraził pragnienie, aby ten dom stał się fundamentem przemiany Irpina, który uważany jest za miasto protestantów i baptystów.

Kilkuletnia obecność sercańska w Irpinie nie jest pozbawiona przeciwności i zmagań. Jednak każde dobre dzieło wymaga poświęcenia, które jako sercanie możemy codziennie ofiarowywać Bożemu Sercu w duchu miłości i wynagrodzenia.