W niedzielę, 9 października, ordynariusz diecezji Phu Cuong, bp Joseph Tuoc Tan Nguyen, przybył, aby pobłogosławić nową sercańską placówkę w Lai Thieu. W uroczystości uczestniczyło ok. 100 osób. Byli także obecni przedstawiciele lokalnych władz. To dobry znak! "Chcemy mieć dobre relacje nie tylko z miejscowych biskupem, ale takża z lokalnymi władzami" - mówi przełożony dystryktu ks. Francis Vu Tran SCJ. "Dodali nam otuchy, abyśmy żyjąc w pokoju mogli nieść Boże Miłosierdzie ludziom pośród których będziemy żyć i którym będziemy służyć".

To ważny krok w życiu Dystryktu wietnamskiego. To pierwsza placówka, od początku naszej obecności w Wietnamie, znajdująca sie poza granicami archidiecezji Saigon. Chociaż nowe miejsce nie jest bardzo oddalone od stolicy to jednak ciągle potrzebuje Ewangelizacji.

Niedzielna uroczystość była prawdziwym błogosławieństwem od Pana. "Jako Dystrykt doświadczylismy Jego miłosierdzia i miłości dla naszej wspólnoty i naszego Zgromadzenia" - powiedział ks. Francis. Wspólnote tworzą trzej współbracia po ślubach wieczystych i 13 kandydatów, którzy przygotowują się do egzaminów, aby w przyszłym roku móc rozpocząć studia filozoficzne. Uczą się także jak życ we wspólnocie. Dwa dni w tygodniu przełożony dystryktu, ks. Francis Vu Tran SCJ, spędza wraz ze studentami, aby pośród nich być, rozmawiać, modlić się wspólnie. Pomaga im również w nauce języka angielskiego, szczególnie ucząc ich poprawnej wymowy*.

Więcej na stronie prowincji amerykańskiej: www.sacredheartusa.org

* ks. Francis Vu Tran SCJ urodził się w Wietnamie. Jako dziecko wraz z rodzicami przeniósł się do Stanów Zjednocznych. Jest członkiem prowincji amerykańskiej.