11 grudnia 2016 roku ksiądz Jerzy Deptuła SCJ, proboszcz w Maisons-Alfort (Francja), zaprosił biskupa Michel Santier z diecezji Créteil, aby poświęcić nowy ołtarz i zainaugurować celebracje w odnowionym prezbiterium kościoła Matki Bożej Najświętszego Serca. Bburmistrz Maisons-Alfort, kilku członków Rady Miejskiej, prowincjał Księży Najświętszego Serca - ks. Jean-Jacques Flammang SCJ, ks. Stanisław Wawro SCJ, i wielu innych kapłanów i wiernych przybyło do kościoła na tę piękną uroczystość, animowaną przez chór parafialny. Biskup i zastępca burmistrza podkreślili żywotność parafii, której udało się podjąć i zrealizować tak duży projekt, wspierany przez "Les Chantiers du Cardinal" i diecezję Creteil.

Krzyż w prezbiterium przedstawia zmartwychwstałego Chrystusa, który wita wszystkich, którzy przychodzą do kościoła. Struktura ołtarza i ambony są podobne, aby podkreślić związek między głoszeniem Słowa Bożego i uczestniczeniem w dzieleniu eucharystycznego chleba.

W opinii wszystkich, remont zakończył się powodzeniem. Nowy wystrój prezbiterium upiększył cały kościół, w którym regularnie odbywają się nabożeństwa, a aktywna społeczność parafii spotyka się na niedzielnej Mszy i innych nabożeństwach.

Źródło: http://scjef.org/main/index.php/actualites/3464-eglise-notre-dame-du-sacre-coeur-a-maisons-alfort-nouvel-amenagement-du-choeur.html