Pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży gościł także rektorat w Glisnem. W sumie pod Luboń przyjechało osiem mniejszych i większych grup z Niemiec, Włoch, Słowacji i jeden pielgrzym - ksiądz Woren z Australii, który przez 25 lat pracował w Shanghaju w Chinach. Na pielgrzymkę i spotkanie z papieżem Franciszkiem wybrał się z przyjaciółmi polsko-kanadyjskim małżeństwem inżynierów Andrzejem i Nadią, pracujących kilka lat w tym mieście.

Największą grupą była 11-osobowa młodzież ze wspólnoty papieża Jana XXIII z Mediolanu, której opiekunem był ks. Friderico, pracujący w Rumunii. Razem z nimi przyjechał pochodzący z Ukrainy Vasil.

Wszyscy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej z udziałem papieża na Błoniach krakowskich, w sobotnim czuwaniu w Brzegach i centralnym wydarzeniu Światowych Dni Młodzieży – niedzielnej Mszy św. w Campus Misericordiae. W tych ostatnich wydarzeniach byli z nimi wolontariusze z Komitetu Parafialnego, którzy jeszcze byli na spotkaniu papieża ze wszystkimi wolontariuszami na Tauron Arenie.

Przez kilka dni pielgrzymi byli goszczeni w kilku domach mieszkańców Glisnego i w domu zakonnym sercanów.

AS