Grupa trzynastu młodych pielgrzymów z sercańskiej parafii Matki Bożej z Guadalupe w Houston w Stanach Zjednoczonych udająca się na Światowe Dni Młodzieży dotarła już do Polski. Opiekun grupy br. Andrzej Gancarczyk SCJ ułożył na czas podroży i pobytu w Polsce specjalną modlitwę.

Boże, Ojcze nasz, bądź z nami w naszej pielgrzymce wiary. Daj nam łaskę i odwagę, by zrobić krok naprzód w wierze i nadziei na przyszłość. Panie Jezu, otworzyć nasze oczy, by zobaczyć Twoją twarz w tych wszystkich, z którymi mamy się spotkamy. Otwórz nasze uszy, by  słyszeć Twój głos w tych, którzy są często ignorowani. Otworzyć nasze serca, że możemy być wierni Apostołom Miłosierdzia i prawdy. Święty Janie Pawle II, synu Polski, módl się za nami.

Pielgrzymi z Houston zatrzymają się w siedzibie kurii prowincjalnej w Warszawie, a w planach mają zamiar zwiedzić stolicę Polski, szczególnie stare miasto, Łazienki i Muzeum Powstania Warszawskiego. Chcą także nawiedzić grób bł. ks. Jerzego Popieluszki na Żoliborzu. Potem wybierają się na Jasną Górę i Malborka. 20 lipca stawią się w Pliszczynie na Sercańskich Światowych Dniach Młodzieży. Następnie 24 lipca zawitają do Stadnik, gdzie będą uczestniczyć w spotkaniach z inną młodzieżą z parafii sercanów. Wizytę złoży im generał Zgromadzenia – ks. Hainer Wilmer SCJ i prowincjał ks. Wiesław Święch SCJ.

Po uroczystościach centralnych z udziałem papieża Franciszka, mają zamiar zwiedzić niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz,  papieską parafię w Wadowicach i jeszcze kilka dni zagoszczą w Zakopanem.