Sercańska Grupa Szósta wyruszyła w 45. Pieszej Pielgrzymce Radomskiej na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi wędrują pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia, by oddać pokłon Najświętszej Maryi Pannie i uwielbić jej Syna Jezusa Chrystusa. 

Powodów mamy wiele

Każdy ma inną motywację, by wyruszyć na pielgrzymi szlak i przeżyć rekolekcje w drodze. Pielgrzymi dają sobie szansę na autorefleksję, poszukiwanie harmonii, doświadczenie wiary i nawiązanie nowych relacji. Bardzo często temu wyzwaniu towarzyszy zmaganie się z własnymi słabościami, przekraczanie siebie i przezwyciężanie negatywnych emocji.

Pan Andrzej, a właściwie brat Andrzej mówiąc pielgrzymkowym slangiem, zapytany o kondycję wspomina jak rok temu zadziwił lekarza swoją decyzją o wzięciu udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Pomimo sporego wysiłku, słabszej kondycji chciał za wszelką cenę pójść w drogę, bowiem pielgrzymuje od szóstego roku życia. Udało mu się dojść bez szkody na zdrowiu, więc wraca po raz kolejny i mówi, że nie wyobraża sobie, by inaczej spędzić drugi tydzień sierpnia. 

Pielgrzymujemy po sercańsku…

Grupa szósta prowadzona przez Księży Sercanów wyróżnia się na tle innych grup pod wieloma względami. Najbardziej doceniam rozmodlenie grupy, codzienną adorację Najświętszego Sakramentu - komentuje jeden z pielgrzymów. Siostra Ewa ceni sobie pielgrzymowanie w sercańskiej grupie z uwagi na dyscyplinę i organizację. Niezwykle rodzinna atmosfera stworzona dzięki wspólnemu nocowaniu na jednym polu namiotowym sprawia, że co roku chcemy tutaj wracać - podkreślają wspólnie pątnicy. 

…w radomskim Kościele!

Biskup Marek Solarczyk wprowadzając w cel tegorocznego pielgrzymowania podkreśla: rozważając prawdę o Kościele, rozważając to, że jesteśmy w tej bliskości i doświadczamy tego Bożego życia, nie możemy utracić, nie możemy zlekceważyć i zaniedbać naszej wrażliwości na to, co jest doświadczeniem wiary. (...) Te dni, droga, czas pielgrzymki, nasza wspólnota, nasze pragnienie trwania w Kościele Jezusa Chrystusa (...) nie jest przypadkowe i nie jest tylko jakimś dodatkiem czy hasłem, które zostaje tutaj przypomniane. To jest niesamowity dar i dzieło, które warto z taką troską tutaj przyjąć i przeżyć.

Obecni i nieobecni

W grupie szóstej pielgrzymują wierni z całej Polski, a nawet z zagranicy. W tym roku liczba pątników zapisanych na rekolekcje w drodze sięgnęła rekordowej liczby od wielu lat - blisko 300 osób zgłosiło chęć udziału.

Wielką radość sprawia nam rosnąca z roku na rok liczba pielgrzymów w naszej grupie, ale nie zapominamy także o tych, którzy nie mogą pielgrzymować razem z nami. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania z sercańskim Radiem Profeto, którego można słuchać na falach FM, w systemie DAB+ oraz w internecie i aplikacjach radiowych - podkreśla ks. Witold Januś SCJ, zastępca Przewodnika grupy szóstej.

Do zobaczenia i usłyszenia na Jasnej Górze!

BP/WO

----------------------

Media Grupy Szóstej

FB | IG @6sercanska

#6sercanska

WWW: www.pielgrzymka.scj.pl | www.profeto.pl/radio

www.sercanie.pl | www.pielgrzymkaradomska.pl