W Kasang Daughters Foundation  (Filipiny) poświęcono grotę Najświętszej Maryi Panny. Oficjalne otwarcie tego miejsca modlitwy ulokowanego w rogu kompleksu miało miejsce 20 grudnia 2016 r. przy okazji świątecznego przyjęcia. Grota została poświęcona przez ks. Khoa Nguyen SCJ, któremu asystował ks. Joseph Butlig SCJ, koordynator programu. Jak zazwyczaj i tym razem uroczystość rozpoczęła się celebracją Mszy świętej, a zakończyła się małym przyjęciem. W trakcie spotkania zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez dziewczęta mieszkające w ośrodku. Pomogła im w tym świecka misjonarka z Polski Karolina Mankiewicz. Jedną z głównych części programu było śpiewanie kolęd w różnych językach. Nie zabrakło również polskiej kolędy "Przybieżeli do Betlejem Pasterze", którą dziewczęta zaśpiewały brawurowo.

Zobacz zdjęcia na stronie regionu filipińskiego: https://scjphil.org/2016/12/22/blessing-of-the-grotto-and-christmas-party-at-kasanag/

Kasang Daughters Foundation to projekt mający na celu pomoc dziewczętom, ofiarom przemocy domowej, szczególnie na tle seksualnym. Obecnie w domu mieszka ok. 30 dziewcząt, najmłodsza ma 8 lat.

Możesz pomóc włączając się w projekt zbieramto.pl Dowiedz się więcej tutaj: http://zbieramto.pl/przywracamy-usmiech/