W sobotę 15 czerwca 2024 w naszej floryńskiej parafii miała miejsce niezwykła uroczystość. Poświęcenie wozu strażackiego. Było to "jedno z ważniejszych wydarzeń dla naszej jednostki. Świętowaliśmy dziś poświęcenie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego, który pozyskaliśmy dzięki swojej zawziętości oraz przychylności i dobroduszności wielu przyjaznych nam ludzi wśród których wyróżnić należy:  Barbara Bartuś - poseł na Sejm RP, Jacek Migacz - wójt gminy Grybów, byłego komendanta wojewódzkiego nadbrygadiera Piotra Filipka, komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu starszego brygadiera Pawła Motykę oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich we Florynce Bożenę Szczecina.
Wraz z Nami świętowała także Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, w której szeregi zostali dzisiaj włączeni nowe druhny i druhowie. 
Ponadto dla niektórych druhów  był to także dzień przyjęcia zasłużonych odznaczeń. 
Ten dzień pełen wrażeń i emocji ale przede wszystkim radości i uśmiechu niech będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie starania i okazaną pomoc w pozyskaniu nowego wozu. My jako jednostka OSP obiecujemy, że będziemy o niego dbali i wykorzystywali do działań aby nieść pomoc każdemu kto będzie tego potrzebował zgodnie z naszym okrzykiem "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". [za Facebook OSP Florynka]".
Pierwszym elementem tej uroczystości była Msza św celebrowana przez proboszcza ks. Bogusława Pociaska SCJ, który również wygłosił okolicznościowe kazanie. Po jej zakończeniu wszyscy udali się pod remizę gdzie dokonały się dalsze, wyżej wspomniane, elementy tej uroczystości. Między innymi ksiądz proboszcz dokonał poświęcenie nowo nabytego wozu strażackiego. Ciekawy detal, który wpisuje się we współpracę między naszymi strażakami a sercańską parafią jest widniejący na sztandarze sercański herb. Po wszystkich oficjalnych uroczystościach wszyscy udali się na wspólny posiłek.