Naszą misją jest głoszenie Słowa, opowiadanie o Bogu z największej ambony świata, jaką jest Internet. Nasze działania to nie tylko słowo i obraz, ale również działania skierowane wobec drugiego człowieka, Ewangelia w działaniu. Pomagamy ludziom, którzy są w potrzebie. Staramy się nieść pomoc przede wszystkim ofiarom przemocy domowej, seksualnej, finansowej. Pomagamy ludziom dotkniętym przemocą w Kościele. Fundacja Profeto od kilkunastu lat skupia wokół siebie ludzi spragnionych Słowa, ale również tych, którzy poszukują. Nikogo nigdy nie wykluczaliśmy, nie głosiliśmy niczego poza Ewangelią, ani z prawej, ani z lewej strony sceny politycznej.

Jak pewnie wiecie, jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i nasza działalność stoi na krawędzi, jesteśmy w sytuacji „być albo nie być” i przed nami naprawdę ciężki czas, w którym jesteśmy zależni już nie tylko od swoich sił, w myśl zasady, że „rób, ile możesz, a resztę zostaw Bogu”. Nasze możliwości działania ograniczyły się bardzo mocno i zostaje nam modlitwa, w której moc głęboko wierzymy, oraz zaufanie wspólnocie Kościoła, tym wszystkim, którzy z nami są i razem z nami uprawiają tę rolę.

Głęboko wierzymy, że występujemy w dobrych zawodach i tak czy inaczej bieg ukończymy, wiary dochowamy i ostatecznie, w sensie duchowym, zwyciężymy, bo zostawiamy tę sprawę Bogu, jednocześnie robiąc to, co od nas zależy!

Bardzo się cieszymy, że księża Sercanie, którzy są założycielami naszej fundacji, o nas pamiętają, tak w modlitwie, jak i w sprawach codziennych i zechcieli charytatywnie wspierać naszą działalność tam, gdzie będzie to możliwe, dając nam szansę na trwanie w tym wspólnym, Bożym dziele. Z głębi naszych serc dziękujemy i zapewniamy o modlitwie!

Apelujemy do naszych przyjaciół z innych fundacji, stowarzyszeń i mediów chrześcijańskich przede wszystkim o otoczenie nas modlitwą i wsparciem duchowym. To dla nas niezwykle istotne, bo wierzymy, że to fundament, klucz do zbawienia, a to nasz pierwszy i główny cel. Czujemy jednak, że nasze powołanie tu i teraz wiąże się z głoszeniem, z ewangelizacją. Przez te kilkanaście lat udało nam się stworzyć wspaniałe dzieło, apolityczne i kompletnie z dala od różnych frakcji, co w tym świecie jest naszym słabym punktem. Wierzymy, że są ścieżki pomocy i współpracy, po których możemy pójść wspólnie, a księża Sercanie otworzyli nam jedną z nich. Bardzo prosimy o pomoc, nie dajcie nam zamilknąć!

Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego
Bank Millenium:
16 1160 2202 0000 0006 1436 4566

Za: profeto.pl