Santiago de Cile, w dniach od 26-30 września 2016 r. gościło Przełożonych Wyższych Ameryki łacińskiej z naszego Zgromadzenia, a więc z Argentyny, Wenezueli, Paragwaju, Ekwadoru, czterech jednostek z Brazylii (3 prowincje i 1 region) i oczywiście z Chile.

Uczestnicy spotkania doświadczyli ogromnej gościnności mieszkańców Chile. Mieli także okazję poznać prowadzone przez prowincję chilijską dzieła pastoralne (parafie, szkoła). Spotkanie rozpoczęło się od dnia skupienia, które poprowadził ks. Julian Braun. Swoje rozważania skoncentrował wokół osoby Abrahama i naszej Reguły Życia. Zachęcił także do ponownej lektury listu programowego Zarządu generalnego. Po pielgrzymce do sanktuarium św. Teresy od Jezusa, uczestnicy podjęli prace nt. spraw dotyczących wspólnej dla Ameryki łacińskiej misji, tj.: aktualna sytuacja poszczególnych prowincji i regionów oraz ich zaangażowanie w dzieło głoszenia Ewangelii; propzycje przedstawione przez Zarząd generalny; kontynuacja obecności misyjnej w Urugwaju (decyzją Rady generalnej z dnia 21 lipca b.r. na prośbę prowincji argentyńskiej została erygowana wspólnota terytorialna w Urugwaju, który dotychczas był Dystryktem). Podjęto także temat animacji na rzecz misji ad gentes. Poszukiwano także strategii na rzecz wzmożenia współpracy w ramach Ameryki łacińskiej. Przyjęto kalendarz najważniejszych wydarzeń w jednostkach Ameryki łacińskiej oraz Zgromadzeniu.

Z Santiago de Cile płynie do całego Zgromadzenia przekaz pełen nadziei na wzrost powołań do życia sercańskiego. Przełożeni Ameryki południowej zachęcają także do większej odwagi we wprowadzaniu Królestwa Bożego w duszach i społeczeństwach, szczególnie w tych miejscach, do których inni nie chcą podążać.

Więcej informacji na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it

English

Italiano