Trzech kandydatów zostało 14 sierpnia 2018 r. przyjętych do nowicjatu w prowincji USA: Hubert Senam Kodjovi Liassidji, John Huan Nguyen i Angel Romero.

Pochodzący z Togo, ale obecnie obywatel USA, Hubert wszedł do programu formacyjnego w Chicago w styczniu 2017 roku i był studentem na St. Xavier University. Ma 37 lat. Zastanawiając się nad swoim powołaniem, Hubert powiedział, że "Podczas moich nastoletnich lat dużo myślałem o tym, jak chciałem zmienić świat. Dorastając, w końcu odkryłem, że nie mogę zmienić świata, ale że mogę być zmianą na świecie przez sposób, w jaki żyję swoim życiem. Mam nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i dlatego pociąga mnie fakt, że poprzez bycie Kapłanem Najświętszego Serca mam być "Prorokiem miłości i sługą pojednania." To naprawdę pasuje do mojego powołania i myślę, że może mi pomóc BYĆ zmianą na świecie".

"Jeśli zostanę sercaninem - z łaski Bożej - wierzę, że mogę wypełnić ten cel. Odzwierciedlając miłość Serca Jezusa, tak jak ja żyję, chciałbym stanąć w obronie tych, którzy czują się opuszczeni, dla tych, którzy czują, że nie mają nikogo w swoim życiu. Chcę szukać sprawiedliwości dla biednych, pocieszyć złamane serca i próbować pogodzić ludzi. Chcę pokazać światu pełne współczucia serce, serce matki".

Angel, 34 lata, pochodzi z Chihuahua w Meksyku. Przed wstąpieniem do formacji pracował w zawodzie prawniczym. Jako członek wspólnoty formacyjnej Dehon studiował w Katolickiej Unii Teologicznej w Chicago. "Bardzo się cieszę, że mogę wstąpić do nowicjatu, ponieważ jest to moment, aby modlić się intensywniej, abym mógł rozpoznać ścieżkę mojego powołania" - powiedział Angel. "Myślę, że ważne jest poznanie Zgromadzenia, jego historii, charyzmatu i założyciela, ks. Leona Jana Dehona. Uważam, że na tym etapie formacji ważne jest, aby pamiętać o trzech elementach: badaniu, zdobywaniu wiedzy i rozeznaniu. Wszystko to dzieje się w świetle Ducha Świętego ".

John Huan Nguyen, lat 31, jest nowicjuszem z wietnamskiego dystryktu; nie jest to jednak jego pierwszy raz w Stanach Zjednoczonych. Zeszłego lata był studentem programu ESL w Seminarium Sacred Heart i School of Theology. Pochodzący z Hanoi John został kandydatem w Wietnamie trzy lata temu i studiował filozofię. Po nowicjacie John rozpocznie studia teologiczne w SHSST. Podczas uroczystości obecny był ks. Franciszek Vu Tran, SCJ, przełożony dystryktu wietnamskiego (VIE).

Ks. Ed Kilianski SCJ, prowincjał prowincji amerykańskiej, przyjął nowych nowicjuszy. Prawie 70 osób zmieściło się do małej nowicjackiej kaplicy na powitanie Johna, Anioła i Huberta.

Ks. Byron Haaland SCJ, jest mistrzem nowicjatu; ks. Andrzej Sudoł SCJ z Polski, jest pomocnikiem mistrza nowicjatu.

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie tutaj: https://scjusa.smugmug.com/Entrance-to-Novitiate

Źródło: http://dehoniansusa.org/feature-stories/three-new-novices/