Od 6 do 8 marca 2020 r. w Głębowickiej Garnierówce odbywały się rekolekcje wielkopostne Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT pod hasłem „Świętość powszednia przedsiębiorcy”. Ci, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem firm zdecydowali się na trzy dni w ciszy i trwaniu na modlitwie. Rekolekcje poprowadził nasz współbrat, ks. Grzegorz Piątek SCJ, duszpasterz przedsiębiorców. O tym wydarzeniu napisał m.in. wrocławski Gość Niedzielny oraz tygodnik Niedziela.

Osiem błogosławieństw przedsiębiorcy

W jednej z konferencji ks. Grzegorz Piątek SCJ mówił o świętości, która ma wiele twarzy i problem polega na tym, by odkryć swoją drogę, nie bać się wchodzenia w sprawy świata, czyli życia dla innych, do czego zachęca papież Franciszek.

Rekolekcjonista tłumaczył, jak ma wyglądać świętość powszechna na podstawie ośmiu błogosławieństw, które określił skarbem naszej wiary.

- Jeżeli chcemy stawać się świętymi, mamy dążyć do życia duchem błogosławieństw, bo w nich widać oblicze Jezusa. Te 8 aspektów pokazuje nam, jaki był Chrystus i pozwala naśladować Go w naszej konkretnej rzeczywistości - nauczał ks. Grzegorz Piątek.

Cały artykuł na stronie: https://wroclaw.gosc.pl

Być na Talencie

Nasza redakcja odwiedziła grupę rekolektantów jeszcze w piątek, gdy po dniu pracy chętni zjeżdżali się do Garnierówki. Przy dużym stole pokarmelickiego refektarza zasiedli proboszcz parafii w Głębowicach ks. Jarosław Olejnik, prowadzący rekolekcje ks. Grzegorz Piątek SCJ i rekolektanci, którzy przyjechali z Wrocławia, Oławy, Kamiennej Góry, Niemczy i Lubina. W krótkiej prezentacji powtarzali, że codzienność kogoś, kto prowadzi firmę jest intensywna, absorbująca i daleka od duchowości.

- Można dużo robić i dużo zarabiać, a jednak nie być szczęśliwym. Trzeba się zatrzymać, wziąć oddech i rekolekcje to właśnie dają – mówił jeden z uczestników aktywny w branży motoryzacyjnej.

- Jestem pierwszy raz, ale będę starał się tak planować kalendarz, aby choć raz w roku „być na TALENCIE” – dzieliła się pani z branży farmaceutycznej.

Cały artykuł na stronie: https://www.niedziela.pl

Fot. Maciej Rajfur / Foto Gość