Od 09 grudnia 2018 r. w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbywały się rekolekcje,które poprowadził ks. Zdzisław Płuska SCJ, dyrektor rekolekcji i misji krajowych. Parafianie słuchali nauk rekolekcyjnych skoncentrowanych na duchowym ojcu milionów ludzi -św. Ojcu Pio.

W tym roku oprócz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzimy 100. rocznicę stygmatyzacji św. Ojca Pio. Przez 50 lat nosił On na swoim ciele otwarte rany – symbol zjednoczenia z Chrystusem ukrzyżowanym.

Ojciec Pio jest jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła na świecie. „To był człowiek po pierwsze wielkiej modlitwy, był bardzo pokorny,chodził w obecności Boga” – mówił ks. Zdzisław Płuska. Podkreślił, że o. Pio to człowiek, który się modlił i ta modlitwa była poparta wielkim cierpieniem. „Świat potrzebował i potrzebuje ojca. To był człowiek, który do szaleństwa kochał ludzi” – mówił.

W parafii Zesłania Ducha Św.Rekolekcje z udziałem ks. Zdzisława Płuski i odbywać się będą 21,22,23 grudnia według normalnego porządku.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: http://b24tv.pl/2018/12/08/relikwie-ojca-pio-w-belchatowie/