Koordynator czcicieli Bożego miłosierdzia w Chorwacji w akcji

W sobotę 12 listopada 2016 roku koordynator czcicieli Bożego miłosierdzia w Chorwacji ks. Andrzej Wośko, sercanin, prowadził uroczystości w czasie odwiedzin Relikwii świętego Jana Pawła II, i świętej Faustyny Kowalskiej w parafii pod wezwaniem św. Mikołaja biskupa w miejscowości Bistra, parafii odległej od Zagrzebia o 20 km. Po przybyciu odbyło się uroczyste wprowadzenie Relikwii do kościoła parafialnego, gdzie zebrało się wielu parafian, w tym bardzo dużo ministrantów i młodzieży. Przybyły i dzieci.

Ks. Andrzej odprawiał Msze świętą razem z tutejszym proboszczem ks. Tomaszem Kraljem który nie ukrywał radości że pod koniec Roku miłosierdzia doczekał dnia odwiedzin Relikwii tak wielkich świętych.

Relikwie pozostały i następnego dnia w niedziele 13 listopada.

W czasie kazania ks. Andrzej mówił o trzech rzeczach : o modlitwie w życiu chrześcijanina, o ufności i o znakach czasu. Wzorem do naśladowania mogą nam być święci miłosierdzia.

Wielu parafian przystąpiło do Komunii świętej. Zwłaszcza ludzie młodzi. Na przybycie Relikwii parafianie przygotowywali się kilka dni wcześniej, zwłaszcza młodzież. Mieli duchowne odnowienie dzień wcześniej. Była adoracja i możliwość spowiedzi.

Po zakończeniu Mszy świętej była możliwość uczczenia Relikwii, co uczynili wszyscy będący na Mszy. Bardzo pobożnie i z wiarą.

Następnego dnia odbyło się poświęcenie parafii Bistra Bożemu miłosierdziu . Poświęcenie odbyło się w kościele parafialnym, jak również w jednej za kaplic gdzie odprawiana jest Msza święta każdej niedzieli.

Parafialnie nie ukrywali radości, że tak wielcy święci przybyli do nich.

Ks. Andrzej zauważył trzy ważne elementy życia religijnego w tej parafii, a co jest na chlubę tej wspólnoty.

Młodzież jest razem i tworzą wspaniałą wspólnotę : ministranci i członkowie chóru młodzieżowego. I nie wstydzą się tego.

Po drugie, była sobota 12.11 wieczorem. Godzina 18.30. A młodzi ludzie przybyli na spotkanie ze świętymi Miłosierdzia. A świat proponuje wiele innego. Mimo tego przyszli. Zamiast na dyskotekę, przybyli do kościoła.

Po trzecie, parafianie, zwłaszcza młodzi bardzo lubią swojego młodego proboszcza który nie żałuje czasu ani środków, aby ewangelizować.

Ks. Andrzej oprócz prowadzenia parafii pod wezwaniem błogosławionego Alojzego Stepinaca w Kutinskiej Slatinie, parafii oddalonej 80 km od Zagrzebia znajduje czas aby razem ze świętym Janem Pawłem II. Wielkim i świętą Faustyną być iskrą miłosierdzia. I pielgrzymuje odwiedzając wiele parafii w Chorwacji. Jest „małym“ misjonarzem. (ks.AW)

[JV]

Więcej zdjęć na stronie parafii Bistra