Komitet Przygotowawczy Konferencji Generalnej, która odbędzie się w Manili (Filipiny) w dniach 15-21 lipca 2018 r., spotkał się po raz trzeci w Domu Generalnym w Rzymie. Podczas spotkania, które odbyło się w dniach 6-12 lutego 2018 r., członkowie, pod przewodnictwem ks. Quang Nguyen SCJ (USA), ukończył prace nad programem i Instrumentum Laboris konferencji. Czas konferencji zostanie podzielony na krótką prezentację przeszłości wysiłków Zgromadzenia w zakresie zaangażowania społecznego, status quo dnia dzisiejszego i prawdziwe wyzwanie: przyszłe zaangażowanie na polu społecznym. Konferencja nie miała konkretnego celu na samym początku, co pozwoliło na opracowanie nowych pomysłów i projektów na przyszłą współpracę w zakresie prac społecznych.

Głównym pytaniem, które stoi przed komisją przygotowawczą i Zarządem generalnym, jest to, w jaki sposób pomóc współbraciom ze Zgromadzenia robić to, co wskazano na Kapitule generalnej: aby bardziej zaangażować się w pracę społeczną. Kapituła i list programowy proponują, aby w formacji początkowej odbyć co najmniej jeden rok stażu poza własnym krajem i jego kontekstem kulturowym, w kontekście prac społecznych. Z tego powodu zgromadzenie w Manili skoncentruje się na elemencie edukacji na zaangażowanie społeczne.

Konferencja chce nie tylko zainspirować wzrost zaangażowania społecznego wśród sercanów, ale także zaplanować ich udział w istniejących pracach. To nie będzie tylko czas na refleksję, ale na eksperymentowanie. Działania uczestników będą obejmować wizyty w pracach społecznych w Bagong Silang i Payatas.

Około 80 współbraci będzie uczestniczyć w IX Konferencji Generalnej, z których większość, oprócz głównych przełożonych, jest odpowiedzialnymi za dzieła społeczne i formację.

Tekst oryginalny na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it

English

Italiano