W piątek 24 maja 2024 r. o godz. 18.00 nowo wyświęceni sercańscy kapłani odprawili Mszę św. prymicyjną. Licznie zgromadzeni parafianie dziękowali Panu Bogu za dar kapłaństwa i prosili o potrzebne łaski w realizacji powołania kapłańskiego.

Przedstawiciele parafii życzyli księżom Prymicjantom, by umocnieni łaską Ducha Świętego, czerpali nieustannie z Boskiego źródła Eucharystii, siłę i moc w służbie tym, do których pośle Ich Chrystus. Na zakończenie Mszy św. księża udzielili błogosławieństwa prymicyjnego kapłanom i wszystkim wiernym.

Nowym kapłanom spod znaku Serca Jezusowego życzymy, by każdego dnia coraz gorliwiej i z jeszcze większym zapałem podejmowali zadania, które staną na drodze ich posługi i służby w Chrystusowym Kościele, wierności Temu, który skierował do nich słowa: „Pójdź za Mną!”, i codziennej radości na wzór tej, która towarzyszy im dziś, podczas Mszy św. prymicyjnej. A nam wszystkim, byśmy pamiętali za św. Janem Marią Vianneyem, że „po Bogu, kapłan jest wszystkim! (…). Gdybyśmy dobrze zrozumieli, czym jest ksiądz na ziemi, umarlibyśmy: nie z przerażenia, lecz z miłości… Bez księdza śmierć i męka naszego Pana nie służyłyby do niczego. To ksiądz kontynuuje na ziemi dzieło zbawienia…”.

Więcej na stronie: https://sosnowiec.scj.pl/prymicje-w-sosnowcu/