Młodzież skupiona w duszpasterstwie sercanów w prowincja USA uczestniczyła w dniach skupienia w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Houston (Tekxas), prowadzonej przez sercanów i gdzie pracują ks. Zbigniew Morawiec SCJ i br. Andrzej Gancarczyk SCJ.  Był to czas refleksji i modlitwy w ramach przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie.

 

 

 

Młodzież amerykańska dołączy do młodzież SCJ z całego świata w czasie spotkania z papieżem w lipcu tego roku. Młodzi mają już koszulki, flagi i inne akcesoria związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Nakręcony został także teledysk promujący i zachęcający do udziału w spotkaniu młodzieży całego świata z papieżem w Krakowie. O jego zamieszczenie na YouTube zadbał br. Andy.

 

 

-----------------------------------------------------

Parafia Matki Bożej z Guadalupe w Houston powstała na początku XX wieku, a przy niej została otwarta szkoła dla amerykańsko-meksykańskich dzieci. Ze względu na dużą ilość rodzin pochodzenia meksykańskiego, Msze św. w kościele są także w języku hiszpańskim. W szkoła katolickiej pw. Matki Bożej z Guadalupe, oprócz zwykłego programu nauczania, dzieci i młodzież otrzymują formację religijną.

AS

 

 

 

Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=0O6N-2H3PNg