Dnia 1 czerwca 2024 roku w naszej parafii odbył się XXV diecezjalny zjazd Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

W zjeździe wzięły udział delegacje z 13 parafii diecezji sosnowieckiej: z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Straży Honorowej i wprowadzeniu pocztów sztandarowych z poszczególnych parafii. Po przywitaniu przybyłych gości rozpoczęto adorację Najświętszego Sakramentu. Był to czas dziękczynienia za dotychczasowe łaski ale też i czas prośby, aby za wstawiennictwem św. Małgorzaty Marii Alacoque, której relikwie były obecne na spotkaniu, Serce Jezusa obdarzało potrzebnymi łaskami.

Po adoracji konferencję wygłosił dyrektor diecezjalny Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ ks. Dariusz Mroczek SCJ. Zwrócił w niej uwagę na to, co jest istotą kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Podkreślił, że najpierw trzeba uwierzyć w miłość Boga do nas, następnie pozwolić się ukochać i odwzajemnić tę miłość. Po konferencji była celebrowana Msza Święta, której przewodniczył kanclerz kurii, ks. Mariusz Karaś. Eucharystię celebrowało 8 kapłanów. W czasie Mszy św. zostały przyjęte do Straży Honorowej dwie osoby z parafii św. Floriana w Sosnowcu. Po Mszy św. była możliwość uczczenia relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. Spotkanie zakończył wspólny obiad i radosna agapa.

Więcej na stronie: https://sosnowiec.scj.pl