W trzecią niedzielę maja cieszyliśmy się w Stadnikach obecnością rodzin sercańskich misjonarzy. Spotkanie poprowadził ks. Zbigniew Chwaja, sekretarz Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Przed południem, na cmentarzu parafialnym modliliśmy się w intencji zmarłych misjonarzy, a następnie, podczas Eucharystii odprawianej w kaplicy seminaryjnej, za szeroko pojęte dzieła misyjne i ludzi w nie zaangażowanych.

Po obiedzie, podczas spotkania w auli seminaryjnej, ks. Zbigniew mówił o zrealizowanych w ubiegłym roku oraz wciąż prowadzonych przez sekretariat misyjny projektach. W tym kontekście wyraził wdzięczność tak wielu dobroczyńcom misji, którzy regularnie wspierają działania sekretariatu.

Wspominając przeszłą i obecną pracę misyjną naszych współbraci, sekretarz misji zagranicznych skupił się przede wszystkim na niedawno odwiedzonej przez siebie Albanii. Opowiedział nam o wyzwaniach, które stoją zarówno przed sercańskimi misjonarzami, jak i przed całym narodem, który po blisko pięćdziesięciu latach twardego komunizmu (1944-1991), nadal z wielkim trudem walczy o swoją przyszłość.

FOTO: https://seminarium.scj.pl/galeria/spotkanie-rodzin-misjonarzy