Wierni z parafii św. Wojciecha w Elblągu przekazali dziś księżom sercanom pieniądze, które pozwolą na wybudowanie studni w Czadzie.

W Polsce nie zdajemy sobie sprawy jakim skarbem jest woda. Odkręcamy kurek w umywalce i już ją mamy. Wanny, prysznice, fontanny, lodówki pełne napojów.

Są to obrazy, o których mogą tylko pomarzyć ubodzy mieszkańcy parafii św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie. Wybudowanie studni w takiej wspólnocie to prawdziwe święto i jednocześnie ratunek i prawdziwy skok cywilizacyjny dla mieszkańców.

W tej wspólnocie posługuje Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego czyli księża sercanie. Podejmują się oni nie tylko głoszenia Ewangelii, ale także starają się zapewnić mieszkańcom ten fundament codziennego życia jakim jest właśnie woda. Koszt wybudowania jednej studni to 10,5 tys. zł. Dziś taką kwotę sercanom przekazała elbląska parafia św. Wojciecha.

Jak wyjaśnia ks. Walenty Szymański proboszcz parafii to dzisiejsze przekazanie środków na budowę studni jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który wygłosił on na rozpoczęcie miesiąca misyjnego. - Wówczas Ojciec Święty powiedział żebyśmy wspierali misjonarzy modlitwą oraz materialnie - wspomina ks. Szymański. W tym samym czasie uwagę księdza proboszcza przykuła ulotka dołączona do "Gościa Niedzielnego", w której była mowa właśnie o konieczności budowy studni w Czadzie.

Całość artykułu na stronie elbląskiej edycji Gościa Niedzielnego: https://elblag.gosc.pl/doc/6014831.Sw-Wojciech-wybuduje-studnie-w-Czadzie