W dniach o 25 do 26 czerwca 2024 roku relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque nawiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu. 

Główne uroczystości odbyły się we wtorek 25 czerwca w kaplicy szpitalnej o godz. 14.30. W imieniu zgromadzonych św. Małgorzatę Marię w znaku relikwii powitał ksiądz kapelan dr hab. Lucjan Szczepaniak SCJ, zaznaczając że są to już drugie odwiedziny Apostołki Jezusowego Serca w tym miejscu i odbywają się w roku jubileuszowym 25-lecia wieczystej adoracji prowadzonej w tej kaplicy. 

Następnie została odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Zimończyka SCJ, dyrektora krajowego Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Uczestniczyli w niej księża ze sercańskiej wspólnoty Kraków-Bieżanów, z jej przełożonym ks. Januszem Bieszczadem SCJ. 

W kazaniu ks. Krzysztof przypomniał istotę objawień w Paray-le-Monial, jednocześnie zachęcił do odkrywania Boga jako miłości i zawierzenia się Mu, głównie w chorobie i cierpieniu. Zachęcił również do szukania bliskości z Jezusem Eucharystycznym w ramach wspólnoty Straży Honorowej NSPJ. Po czym do tej wspólnoty przyjął s. Bożenę Leszczyńską OCV, która posługuje chorym dzieciom wraz z ks. Lucjanem już prawie od 30 lat.

Po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym relikwie zostały uczczone przez wiernych w kaplicy, później odwiedziły one chore dzieci w szpitalnych salach. Całość wydarzenia można prześledzić na kanale YouTube: