Talent działa

Mimo ciągle obecnych restrykcji Talent działa i nie opuszcza tych, którym chce pomagać duchowo nawet w tak trudnych czasach. Ks. Przemysław Król SCJ, w wywiadzie dla „radioRodzina” (wywiad) analizuje sytuację przedsiębiorców na podstawie przeprowadzone ankiety (https://duszpasterstwotalent.pl/skutki-pandemii-wyniki-ankiety/) jak również zaprasza na drugą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 4 października 2020 r.

Jak mówi o tym ks. Przemysław: „To jeszcze dość młoda inicjatywa - dopiero drugi raz spotkamy się na Jasnej Górze na pielgrzymce przedsiębiorców. W czasie niepewności i zawirowań umacniamy swoją wiarę, odnajdując głębszy sens własnego zaangażowania. Szukamy drogi.

Ważnym punktem pielgrzymki będzie Akt oddania się przedsiębiorcy Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Dla jednych jako zwieńczenie przymusowych rekolekcji na wiosnę, a dla innych jako dobry początek kolejnych kroków na drodze wiary”.

„Pod Twoją obronę! Zawierzam Tobie moja firmę” to hasło przewodnie „Pielgrzymki Przedsiębiorców” na którą już po raz drugi pragniemy zaprosić przedsiębiorców z całej Polski 4 października 2020 r. na Jasną Górę.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy prowadzą swoje firmy, bez względu na ich wielkość czy branżę. Zapraszamy także freelancerów i przedstawicieli wolnych zawodów.

W Polsce jest ok. 1,3 mln osób samozatrudnionych – to też są przedsiębiorcy.

Każdemu z nas towarzyszy niepewność jutra i borykamy się z podobnymi problemami. Dodatkowo nasze społeczeństwo mierzy się z nową sytuacją i skutkami zamrożenia gospodarki. Osoby przedsiębiorcze, pracodawcy, ludzie z inicjatywą, odpowiadają nie tylko za własne rodziny, ale często też za pracowników i ich rodziny. Mimo trudnych czasów, w których przyszło im prowadzić swoją działalność, chcą mieć nadzieję i być silni. Wychodząc naprzeciw tym pragnieniom 4 października 2020 r. mogą zawierzyć swoje firmy Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Przedsiębiorcy, bądźmy razem! Jasna Góra to miejsce, gdzie od wieków dzieją się cuda! Zanieśmy tam Bogu wszystkie nasze radości, sukcesy i problemy. (więcej: zapisy, prelegenci itp. na stronach https://pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl/ i https://duszpasterstwotalent.pl/zaproszenie-na-ii-pielgrzymke-przedsiebiorcow-4-pazdziernika-2020-r/ )

Będzie można wysłuchać ciekawych prelekcji Posłuchamy ciekawych prelekcji: Biblista ks. Wojciech Węgrzyniak jak zawsze barwnie i z zapałem powie o pieniądzach w Piśmie Świętym. Dziennikarz Jacek Krzemiński bardziej ekonomicznie o kryzysie jako szansie dla polskiej gospodarki i związanym z tym patriotyzmie gospodarczym. Wysłuchać świadectw zaproszonych przedsiębiorców. Wszystkiemu patronuje abp Józef Kupny - przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski. A organizatorami są Talent oraz Nostra Res.

 

Dodatkowo i jak zwykle, duszpasterstwo Talent oferuje bogaty program spotkań i rekolekcji. Jak na przykład zaproszenie do Krynicy Górskiej na jesienne rekreacyjne spotkanie już 25 września do 27 września 2020. Gdzie głównym punktem pobytu będzie zwiedzanie w sobotę Lewoczy na Słowacji.

Jak również nie brakuje zaproszenia na rekolekcje, które odbędą się jedne w Krakowie w Domus Mater 9-11 października i następne 25-26 października w Stopnicy w Nowicjacie Księży Sercanów (https://duszpasterstwotalent.pl/kalendarz/rekolekcje-z-sercem-jezusa-3/ ).