Magdalena Lewandowska

W parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie działalność rozpoczęło Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”.

Mszy św. inauguracyjnej przewodniczył proboszcz ks. Bartosz Mitkiewicz, a koncelebrował duszpasterz przedsiębiorców sercanin ks. Grzegorz Piątek, który poprowadził późniejsze spotkanie.

– Taka forma duszpasterstwa jest pomocą w odkrywaniu katolickiej nauki społecznej w kontekście prowadzenia przedsiębiorstwa, jak to czynić zgodnie z Ewangelią. Widzimy, że obecnie ekonomia wiedzie prym nad moralnością, etyką i wiele osób nie wie, jak to pogodzić. My, jako ludzie wiary, chcemy stawać się bogaci przed Bogiem i chcemy umiejętnie wykorzystywać talenty, którymi nas Bóg obdarza – tłumaczy ks. Bartosz Mitkiewicz.

Duszpasterstwo „Talent” prowadzone jest przez polska prowincję księży sercanów już ponad 20 lat, a spotkania odbywają się – teraz razem z Bierutowem – w 31 miastach Polski. – Obserwowałem działalność duszpasterstwa przedsiębiorców przez internet i moim marzeniem było, aby taka grupa powstała także w Bierutowie. Zależy mi, aby promować parafię i miasto, jako miejsce ludzi przedsiębiorczych, bo tak rzeczywiście jest. Mamy szansę pokazać, że nie tylko w dużych miastach może dziać się coś kreatywnego, dobrego, a nasza lokalizacja między Oleśnicą, Namysłowem i Jelczem Laskowice ułatwia skupienie ludzi przedsiębiorczych z całego rejonu. Serdecznie ich do nas zapraszamy w każdy trzeci czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św, a po niej spotkanie formacyjne – zachęca ks. Mitkiewicz. Duszpasterstwu przedsiębiorców w Bierutowie patronować będzie św. Józef.

Cały artykuł do przeczytania na stronie: https://www.niedziela.pl/artykul/88223/Talent-Przedsiebiorcow