Trudne, a wręcz niemożliwe, jest odpowiedzieć na pytanie: ile osób spotykamy w ciągu naszego życia? Na ile z nich - jako sercanie - mamy wpływ, pozytywny wpływ? Ile z nich wybierze drogę prowadzącą ku Bogu i bliźniemu dzięki naszej obecności?

Powyższe pytania zdają się być jeszcze trudniejsze, gdy weźmiemy pod uwagę naszą obecność w wirtualnym świecie. Ile osób poznało nas właśnie dzięki mediom cyfrowym: stronom internetowym, mediom społecznościowym? Jaki jest nasz wpływ na nie? Możemy być pewni, że nasza obecność w wirtualnym świecie jest konieczna i powinna być żywa i świeża. Tego życzyłby sobie o. Dehon.

W ostatnim czasie trzy prowincje europejskie odświeżyły, bądź rozpoczęły swoją obecność w internecie, a wśród nich nasza prowincja ze swoją nową stroną www.scj.pl. Kolejnym krajem jest Portugalia: na swojej stronie oferuje nie tylko aktualności z sercańskiego świata, ale także przypomina nam ważne daty z życia naszego Założyciela. Odwiedzający tę stronę moga także znaleźć refleksje duchowe, które pomogą w przygotowaniu się do przeżywania niedzielnej liturgii.

Ciekawą propozycję zaprezentowała prowincja hiszpańska. Ich nowa strona www.hazlatirelcorazondelmudno.com powstała na bazie projektów misyjnych, jakie prowincja hiszpańska prowadzi lub wspiera w Wenezueli, Ekwadorze oraz Indiach. Jest to strona typu "fundrasing", która ma pomóc w zbieraniu funduszy na dzieła socjalne w tych krajach, a także pomóc dobroczyńcom dowiedzieć się o aktualnej sytuacji wspieranych przez nim projektów. Prowincja hiszpańska zachęca także do zapisywania się na Newsletter, w którym znaleźć można podsumowanie bieżących informacji nt. życia tamtejszej prowincji.

 

Źródło: www.dehon.it